bursa escort Miniklerden 'Engelliler Günü' etkinliği
Advert

Miniklerden 'Engelliler Günü' etkinliği

Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'nde farkındalık yaratmak amacıyla gökyüzüne her birinde ayrı notların yer aldığı sarı balon bıraktı.

Miniklerden 'Engelliler Günü' etkinliği
Miniklerden 'Engelliler Günü' etkinliği Kemer Gözcü
Bu içerik 284 kez okundu.
Advert

Konyaaltı Belediyesi Uncalı Çocuk Kreşi'nin minik öğrencileri de 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'ne dikkat çekmek için renkli bir etkinliğe imza attı. Yaşları 3 ile 6 arasında 120 kreş öğrencisi, engelli bireylerin yaşadıkları güçlüklere dikkat çeken notların yer aldığı sarı balonları gökyüzüne bıraktı. Kreş öğrencileri, "Asıl engelliler onları görmeyenlerdir, sadece bugünlerde değil; her zaman yanlarındayız, en büyük engel; sevgisizliktir" gibi sözlerin yer aldığı notlarla birlikte balonları gökyüzüne bıraktı.

"En önemli engellerden biri empati yoksunluğudur" diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, düzenlemiş oldukları etkinliklerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne dikkat çektiklerini söyledi. Konyaaltı Belediye Uncalı Çocuk Kreşi'nin minik öğrencileri de bugüne dikkat çekmek için gökyüzüne sarı balon bıraktığını kaydeden Muhittin Böcek, öğrencilerin o minik elleriyle koca yüreklere dokunduklarını kaydetti. Başkan Böcek, engellerin ancak birlikte aşılabileceğinin de altını çizdi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa