bursa escort 'Evlilik Senedi' Antalya DOB sahnesinde
Advert

'Evlilik Senedi' Antalya DOB sahnesinde

Bir karakter komedyası olan 'Evlilik Senedi' operası, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor.

'Evlilik Senedi' Antalya DOB sahnesinde
'Evlilik Senedi' Antalya DOB sahnesinde  Kemer Gözcü
Bu içerik 588 kez okundu.
Advert

Rossini'nin 18 yaşındayken bestelediği ilk profesyonel operası olan eser, 29 Kasım Perşembe günü saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Dekor ve kostüm tasarım Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski'ye ait eserin rejisini Yiğit Günsoy üstlenirken, orkestra şefi ise Ömer Yöndem. Eserde 'Fanny' rolünde Aslı Ayan, 'Edoardo' rolünde Burak Pektaş, 'Tobia Mill' rolünde Onur Alpaslan, 'Slook' rolünde Serhat Konukman, 'Clarina' rolünde Seçil Eyilikeder ve 'Norton' rolünde Mehmet Ali Tutar izleyici karşısına çıkacak.

Eser, kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alıyor. Avrupa'dan Amerika'ya göçün yoğun olduğu bir dönemde yazılan oyun, özgürlüğün ve yeni umutların yeşerdiği bir dünyayı anlatıyor. Tamamı tek mekanda geçen eser, Rossini'nin, seyirciyi ilk andan itibaren etkisi altına alan güçlü müziği ile dikkat çekiyor.

10, 30 ve 40 TL arasında değişen eserin biletleri, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilecek.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa