bursa escort Ak Partili kadınlar şiddete 'turuncu çizgi' çekti
Advert

Ak Partili kadınlar şiddete 'turuncu çizgi' çekti

Antalya'da Ak Partili kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında yürüyüş yaparak, kadına yönelik şiddete 'turuncu çizgi' çekti.

Ak Partili kadınlar şiddete 'turuncu çizgi' çekti
Ak Partili kadınlar şiddete 'turuncu çizgi' çekti  Kemer Gözcü
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert

Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında 81 ilde şiddete karşı 'turuncu çizgi' yürüyüşü düzenledi. Antalya'da dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ndeki Sahil Yaşam Parkı'nda gerçekleşen yürüyüşe, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Özçay ve çok sayıda kadın katıldı. Kalabalık, yakalarına taktıkları turuncu kurdele ile kadına yönelik şiddete karşı olduklarına dikkati çekti.

Kalabalık, sahil boyunca ellerinde 'Haddini aşan öfkeye yenik düşme', 'Kadın güçlenirse toplum güçlenir' yazılı dövizler taşıyarak bir süre yürüdü. Yürüyüşe Türel ailesinin köpeği 'Maça' da eşlik etti. Başkan Türel ve eşi Ebru Türel, sırayla Maça'nın tasmasından tutarak birlikte yürüdü.

Yürüyüş sonunda açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Özçay, kadına yönelik şiddetin dünyanın her yerinde aynı biçimde gerçekleştiğini ve aile içi şiddetin hala en yaygın şiddet biçimi olduğunu söyledi. Özçay şöyle konuştu:

 “Ak kadınlar olarak Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, kadına yönelik her türlü şiddete turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı hassasiyetle, tüm toplumu da turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz. Sağlıklı bir toplum ve gelecek nesiller için kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte turuncu çizgimizi çekelim" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa