bursa escort Dr. İnce’den 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' açıklaması
Reklamı Geç
Advert
Advert

Dr. İnce’den 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' açıklaması

Kemer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce, 25 Kasım gününün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olması nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Dr. İnce’den 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' açıklaması
Dr. İnce’den 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' açıklaması Kemer Gözcü
Bu içerik 1610 kez okundu.
Advert

Kemer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce; 25 Kasım 1960 tarihinde Dominik Cumhuriyeti’nde üç kız kardeşin öldürülmeleri olayına atıfla, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 1999 Yılında “25 Kasım” gününü “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak ilan ettiğini, kadına yönelik şiddetin, erkeklerin hâkimiyetine ve kadına yönelik ayrımcılığa yol açan, kadının ilerlemesini engelleyen, kadınla erkek arasında çağlar boyunca sürmüş eşit olmayan güç ilişkilerinin görünürdeki yüzü” olduğunu ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün de cinsiyete dayalı şiddeti; kadınlarda fiziksel, cinsel, psikolojik herhangi bir zarar ya da üzüntü doğuran veya bu sonucu doğurmaya yönelik, özel yaşamda veya kamu yaşamında gerçekleşebilen, her türlü davranış, tehdit, baskı veya özgürlüğün keyfi biçimde engellenmesi olarak tanımladığını söyleyen Dr. İnce, günümüzde şiddetin hiçbir alanda normal bir eylem olarak kabul edilemeyeceğini, kadının gizlenmesi, saklanması ve sessizce acısını çekmesinin söz konusu olamayacağını bildirdi. Her türlü şiddet olayı karşısında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında adli mercilerce ve bunun yanı sıra 24 saat boyunca ücretsiz hizmet veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Alo 183 - Sosyal Destek Hattı ile şiddet ve istismara uğrayanların ilgili kurumlara yönlendirilmesinin sağlandığını bildirdi.

Öte yandan, Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında vatandaşlara yönelik bilgilendirme eğitimleri vererek, broşürler dağıttı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X