bursa escort Kepez'de sokak hayvanları Ev'leniyor
Advert

Kepez'de sokak hayvanları Ev'leniyor

Kepez Belediyesi, sokak hayanlarını sahiplendirmek için 'Sokak Hayvanları Ev'leniyor adıyla çalışma başlattı.

Kepez'de sokak hayvanları Ev'leniyor
Kepez'de sokak hayvanları Ev'leniyor Kemer Gözcü
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

Kepez Belediyesi, Sokak Hayvanları Ev'leniyor sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayvan dostlarına yeni arkadaşlar kazandırıyor. Kepez Belediyesi Veteriner İşleri Merkezi, Varsak'taki hizmet binasında sokak hayvanlarını rehabilite ederek yeni yuvalarına uğurluyor. Proje kapsamında ilçede yaşayan kedi ve köpekler, veteriner hizmetlerinin kendi araçları ve ekiplerince toplanarak sağlık muayenesinden geçiriliyor. Aşıları yapılan sokak hayvanları, isteyen vatandaşlar tarafından sahipleniliyor. Ücretsiz gerçekleştirilen bu uygulamaya özel tasarlanan rengarenk kedi ve köpek kulübelerinin sahiplenen vatandaşlara armağan edildiği çalışmada hayvanlara sıcak birer yuva sunuluyor.

Özellikle ilçede eğitim veren okullardan hayvanları görmek ve onlarla vakit geçirmek için öğretmenleri eşliğinde gelen öğrencilerin göz bebeği olan sokak hayvanları, 13.30 ile 15.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Beğendikleri hayvanları sahiplenmek isteyen öğrenciler, velileri eşliğinde gelerek sahiplenme başvurusunda bulunabiliyor. Proje kapsamında yeni yuvalarına kavuşan hayvanlar için kulübe yardımı yapan Kepez Belediyesi, sokak hayvanlarına daha iyi şartlarda yaşama imkanı sunuyor.

Kepez Belediyesi Veteriner İşleri Merkezi, bunun yanı sıra ilçede yaşayan sokak hayvanlarının düzenli olarak bakım ve muayenelerini yaparak, kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme işlemlerini de yürütüyor. Merkez, ikisi veteriner hekim olmak üzere toplamda 11 kişiden oluşan ekiple hizmet veriyor.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa