bursa escort Ak Parti'de temayül heyecanı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Ak Parti'de temayül heyecanı

Mahalli İdareler Seçimleri için 5-16 Kasım'da belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti'de tüm Türkiye'de aynı anda yapılan temayül yoklaması tamamlandı. Antalya’da 19 ilçe ve büyükşehir belediyesi başkanlığı adaylarını belirlemek üzere elektronik ortamda gerçekleşen temayül yoklamasına Ak Partili delegeler yoğun ilgi gösterdi. Yoklamayı Ak Parti Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da takip etti.

Ak Parti'de temayül heyecanı
Ak Parti'de temayül heyecanı Kemer Gözcü
Bu içerik 2462 kez okundu.
Advert

Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik Ak Parti temayül yoklaması 10:00 ile 16:00 saatleri arasında tüm Türkiye'de aynı anda gerçekleşti. Delegeler aday olmasını istediği isimleri ilk defa elektronik ortamda bildirdi. Tüm Türkiye'yle birlikte Antalya'da da 3 bin 600 delege Mimar Sinan Kongre Merkezi'ne (MSKM) giderek, 19 ilçe ve büyükşehir belediyesi başkanlığı için görüşlerini sisteme aktardı. Bu yıl ilk defa "e-temayül" yöntemiyle elektronik ortamda gerçekleştirilmesi dolayısıyla yoklama sonuçları kısa süre içerisinde elde edilebilecek.

Ak Parti Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da MSKM'de partililerle bir araya gelerek süreci yakından takip etti. Ak Parti teşkilatının katılımından memnun olduğunu belirten Kılıç, Türkiye'de elektronik ortamda temayül yoklamasını yapan tek parti olduklarını vurguladı. Hiçbir sorun yaşamadan teşkilat üyelerinin özgür görüşlerini dile getirdiğini anlatan Kılıç, “Sonuçlar hiçbir soru işaretine gerek kalmadan genel merkeze iletilecek" dedi.

SÜRPRİZ ADAY OLACAK MI?

Milletvekili Çağatay Kılıç, Antalya için sürpriz adaylar olup olmayacağına ilişkin soruya ise “Görevimiz burada temayül yoklamasını yapmaktı. Antalya için beklentiler nedir, nasıl işleyecek? O kısım seçim işleri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gelen bilgiler doğrultusunda vereceği kararla ortaya çıkacak. Ben o konuda bir şey söyleyemem ama kalabalığa bakılırsa Ak Parti belediyeciliği isteniyor" diye konuştu.(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X