bursa escort Tarih sahnesindeki kadını, İŞŞA'da anlattı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Tarih sahnesindeki kadını, İŞŞA'da anlattı

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya bölgesi başta olmak üzere, Mezopotamya ve mitolojideki kadınının anlatıldığı 'İŞŞA' adlı kitabın yazarı Nuray Karadeniz, tanıtım turuna çıktı.

Tarih sahnesindeki kadını, İŞŞA'da anlattı
Tarih sahnesindeki kadını, İŞŞA'da anlattı Kemer Gözcü
Bu içerik 325 kez okundu.
Advert

Meslek hayatı süresince gezi, arkeolojik ve tarihi belgeseller hazırlayan gazeteci- yazar Nuray Karadeniz, 'İŞŞA' adlı ikinci kitabında 'Tarih Boyunca Kadının Hikayesi'ni anlattı. 'Ve Yolculuk' adlı ilk kitabının ardından ikinci kitabını yazmanın mutluluğunu yaşayan Karadeniz, İŞŞA'da tarih sahnesindeki kadını inceledi.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya bölgesindeki Perge, Sagalassos, Aspendos, Side antik kentleri başta olmak üzere Akyarlar Mağarası'nda yaşanan kadın hikayeleri ve mitolojik kadın hikayelerinin yer verildiği İŞŞA, sürükleyici satırlarıyla dikkat çekiyor.

İlk insanlık tarihinden başlayarak Roma'ya kadar olan süreçteki Sümer, Babil, Asur, Hitit, Yunan ve Roma medeniyetlerindeki kadının sosyolojik durumu, kadının hakları, kanunlar çerçevesinde kadına uygulanan yasaları kaleme alan Nuray Karadeniz, "Tarihin, mitlerin ve medeniyetlerin kadim gölgesinde kadının bugününe ışık tutan kitabım İŞŞA'nın hikayesi, insanlığın hikayesi oluyor" dedi.

Kitabında, 'Mezopotamya'dan Mısır'a, Yunan ve Roma tapınaklarından Anadolu'ya kadar, adına sayısız tapınak ve heykeller dikilen, kendisinden aman dilenen tanrıçalar ne oldu da tarih sahnesinde yerini erkeklere bıraktı' sorusunu inceleyen Karadeniz, okurlarıyla bu soruların cevaplarını paylaşıyor.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X