bursa escort Vali Yavuz’dan Kemer’e selam
Reklamı Geç
Advert
Advert

Vali Yavuz’dan Kemer’e selam

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 17. Başkanlar Kurulu Toplantısı Ordu’da başladı. 4 gün sürecek kurul toplantıları ve inceleme gezileri öncesi TGK üyeleri, Ordu Valisi Seddar Yavuz’u ziyaret etti. Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, daha önce Kemer Kaymakamlığı görevinde de bulunan Seddar Yavuz’a Kemer’in selamını iletti. Ziyaretten mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Seddar Yavuz, Yenigün’e teşekkür ederek Kemerlilere selamlarını iletti.

Vali Yavuz’dan Kemer’e selam
Vali Yavuz’dan Kemer’e selam Kemer Gözcü
Bu içerik 933 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün de aralarında bulunduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun “17. Başkanlar Kurulu” programı için Ordu’ya gelen konfederasyona bağlı 8 federasyon ve 95 basın örgütü, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti. 

Valilik toplantı salonunda, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, TGK’nın 17. Başkanlar Kurulu Toplantısı'nın Ordu’ya yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Basının, demokratik toplumlar için önemine değinen Vali Yavuz, “Basın; demokratik, açık, katılımcı, çoğulcu toplumlarda elbette vazgeçilmez bir güçtür. Toplumun, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından fevkalade önemli bir işlev görmektedir. Ancak, basının da kendi, içinde bazı sorunlarının ve sıkıntılarının olduğunu görüyoruz. Her oyunun bir kuralı olmalı. Demokratik toplumlar, kuralsız toplumlar değildir. Tam aksine kurallarla işleyen toplumlardır. Ahlakın, etiğin, kuralın olmadığı yerde anarşi olur. Dolayısıyla bu işe emek vermiş, yıllarını vermiş, eğitimini almış insanların, bu sektörden ekmek yiyebilmesi de elbette bu sektörün korunmasıyla mümkün olabilir. Aksi takdirde basın, varoluş amacının dışında başka amaçlara hizmet etmeye başlar ki, bu demokratik toplumda kabul edilebilir bir durum değildir” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİSİ, MESLEK YASAMIZIN OLMAYIŞIDIR”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, konfederasyonun ilk temelini 5 yıl önce Ordu’da attıklarını, bugün ise Türkiye’nin en yaygın, en güçlü basın meslek örgütü haline geldiklerini söyledi. Şu anda yirmi bin civarında üyesi olan bir meslek kuruluşu olduklarını belirten Kolaylı, “Bu tür toplantıları çok önemsiyoruz. Bu toplantılarda meselelerimizi, sorunlarımızı masaya yatırıyoruz. Çok sorunumuz var. En büyük sorunlarımızdan birisi, meslek yasamızın olmayışı. Yani yoldan geçen herhangi birinin eline fotoğraf makinesi verdiğinizde, vermenize de gerek yok artık cep telefonu ile fotoğraf ve video çektiğinde bunu da getirip gazeteye veya televizyona teslim ettiğinde direkt gazetecilik unvanı alıyor. Ayrıca internet sitesi kuran yani 30 lira 40 lira verip bir domain alıp bedava bir server bulup internet sitesi kuran da gazeteciyim diye çıkıyor. Böyle bir noktadayız. En büyük sorunlarımızdan biri yasamız yok. Gazetelerimiz dolar endeksli basılıyor, bu nedenle ciddi derecede mali sorunlarımız var. Bunları yarın masaya yatırarak konuşacağız ve toplantı sonunda da bir sonuç bildirgesi yayınlayacağız. Umarım toplantımız hayırlara vesile olur” diye konuştu.

YAVUZ’DAN KEMER SELAM

Ziyaret sırasında Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, daha önce Kemer Kaymakamlığı görevinde de bulunan Seddar Yavuz’a Kemer’in selamını iletti. Ziyaretten mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Seddar Yavuz da, Yenigün’e teşekkür ederek Kemerlilere selamlarını iletti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ’A ZİYARET 

TGK üyeleri, Valilik ziyaretinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda konuklarını ağırlayan Başkan Tekintaş, Ordu’da yapılan ve yapılması planlanan hizmetler hakkında gazeteci misafirlerini bilgilendirdi. Ziyarette Ordu’da hayata geçirilen yatırımlar hakkında bir sunum yapan Başkan Engin Tekintaş,  organizasyonu gerçekleştiren Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen’e teşekkür etti. Şehrin değişimini ve dönüşümünü sağladıklarını söyleyen Başkan Tekintaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak gayretiyle çalışıyoruz. Bu çerçevede ülkemizi geleceğe taşımak için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere meclisimiz, bakanlarımız ve bizler çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 seçimlerinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi olarak hizmet vermeye başladık. İki belediyenin sağladığı entegrasyon ile halkımızın hayatına dokunacak hizmetleri hayata geçirdik. Aradan geçen 4,5 yıldan sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerle tekrar bir araya geldik. Bu güzel kentte sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyor ve hemşehrilerimiz adına hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X