bursa escort 'Romeo ve Juliet'in ölümsüz aşkı sahnede
Reklamı Geç
Advert
Advert

'Romeo ve Juliet'in ölümsüz aşkı sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Shakespeare'in aynı adlı eserinden sahneye uyarlanan 'Romeo ve Juliet' balesini sahneleyecek.

'Romeo ve Juliet'in ölümsüz aşkı sahnede
'Romeo ve Juliet'in ölümsüz aşkı sahnede Kemer Gözcü
Bu içerik 420 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, Çaykovski'nin bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş'e ait, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan Shakespeare'in aynı adlı eserinden sahneye uyarlanan 'Romeo ve Juliet' balesini 13 Kasım Salı saat 20.00'de sahneleyecek. Gerek librettonun ele alınışı gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerekse de koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan 'Romeo ve Juliet'in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek eserde orkestrayı Tolga Taviş yönetecek.
Shakespeare ve Çaykovski'nin buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserde 'Juliet' rolünü Iaroslava Volkova, 'Romeo' rolünü Tolga Burçak, 'Mercutio' rolünü Umut Çaltekin, 'Tybalt' rolünü Yiğit Erhan, 'Paris' rolünü Burak Özbek, 'Benvolio' rolünü Yağızhan Danış, 'Lady Capulet' rolünü Esra Taner, 'Lord Capulet' rolünü Cenk Şahinalp, 'Rosaline' rolünü Seda Manaz, 'Peder Lawrence' rolünü Volkan Sayıner, 'Dadı' rolünü Fadime Keskin, '2 Kız' rolünü Sevgim Aksoy ve Bengü Altunkaş, 'Lady Montegue' rolünü Özlem Tekinay, 'Lord Montegue' rolünü Devrim Saraçoğlu ve 'Vali' rolünü Boğaç Özbakır canlandıracak.
Fiyatları 10, 30 ve 400 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X