bursa escort 'İstanbulname'ye yoğun ilgi
Advert

'İstanbulname'ye yoğun ilgi

Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), eylül ayında yaşamını yitiren usta tiyatrocu Ferdi Merter'in yazdığı ve Turgay Erdener'in bestelediği 'İstanbulname' adlı opereti sahneledi. Eserin sezon prömiyerine izleyici ilgisi yoğun oldu.

'İstanbulname'ye yoğun ilgi
'İstanbulname'ye yoğun ilgi Kemer Gözcü
Bu içerik 354 kez okundu.
Advert

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde opera sahnesinde prömiyeri gerçekleşen ve rejisör Mehmet Yılmaz'ın sahneye koyduğu 'İstanbulname', 2018-2019 sanat sezonunda Antalya DOB'un yeni prodüksiyonu oldu. Eserin koreografisini Mehmet Sipahi, dekor tasarımını Gürcan Kubilay, kostüm tasarımını Gazal Erten, ışık tasarımı ise Mustafa Eski hazırladı.

İki perde sahnelenen eserde 'Uğurböceği' rolünü Sevinç Bilgin, "Eğrikapılı Ali" rolünü Engin Suna, "Zeliha" rolünü Bilge Yılmaz, "Gül" rolünü Ceren Tereci Aytekin, 'Badik Ömer' rolünü Ümit Burak Tekinay, "Laz Abdi" rolünü Fatih Şanal, "Zil İzzet" rolünü Onur Alpaslan, "Müdür" rolünü Toygarhan Atuner, "Kont" rolünü Baturalp Bilgili, "Ferdinand"rolünü Burak Pektaş, "Sarhoş Hakkı" rolünü Taner Ölçen, "Zaptiye Amiri Hasan Çavuş" rolünü Murat Özbek, "Gazeteci Çocuk" rolünü Sinem Seçil Baddal ve Kuzey Kubilay, "Külhan Arif" rolünü Emre Akyurt, "Madam Eleni" rolünü Esra Serbest, "Zaptiye Eri" rolünü Selahattin Denizsümüren ve Vural Vursavaş, "Resepsiyonist" rolünü Erdi Can Aybaş, "Boncuk" rolünü Enis Ok ve "Eleni'nin Kızları" rolünü Özsu Deveci, Gülçin Gültekin, Serap Demirhan Işık, Selda Serdar, Emel Öziş ve Pınar Tekol canlandırdı. Şef Ömer Yöndem ile şef Hakan Kalkan sezon boyunca dönüşümlü olarak orkestrayı, Mahir Seyrek ise koroyu yönetecek.

Yerli ve yabancı sanat severlere rüya gibi renkli-keyifli bir akşam yaşatan 'İstanbulname'nin kadrosu, orkestra ve korosu ayakta alkışlandı. İzlenme rekoru kırması beklenen 'İstanbulname' opereti 6 Kasım Salı akşamı saat 20.00'de, 17 Kasım Cumartesi saat 15.00'te de sahnelenecek.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa