bursa escort Eş zamanlı kültür-sanat buluşması
Reklamı Geç
Advert
Advert

Eş zamanlı kültür-sanat buluşması

Aralarında Antalya'nın da yer aldığı '3'üncü Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması' yarın 7 ilde eş zamanlı başlayacak. Buluşma, 11 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.

Eş zamanlı kültür-sanat buluşması
Eş zamanlı kültür-sanat buluşması Kemer Gözcü
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

Antalya Sanatçılar Derneği'nde (ANSAN) düzenlenen basın toplantısında, 7 gün sürecek '3'üncü Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması'nın programı hakkında bilgi verildi. ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl, etkinliğin Antalya ayağının ressam Nadire Sönmez'in 'Akdeniz Renkleri' adlı resim sergisiyle başlayacağını, etkinliklerin kitap tanıtımı ve imza günleri, 'Atatürk ve Sanat', 'Yörük Kültürü' konulu söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri ile zenginleştirileceğini açıkladı.

Cahit Çakcıl, 2 yıl önce Mersin, Tarsus ve Antakya'da kültür-sanat kurumlarının ortak çalışmasıyla ortaya çıkan ve 'Akdeniz Kültür Buluşması' projesini hayata geçiren Akdeniz Sanat Oluşumu'na (ASO) bu yıl Antalya'nın da dâhil edildiğini hatırlattı. Çakcıl, projenin Bosna-Hersek, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'tan sanatçıların da katılımıyla uluslararası düzeye ulaştığını, gerçeklerden kopmadan halkla sanat arasında düzeyli bir etkileşim oluşturduğunu ifade etti. Çakcıl, "Proje, genç sanatçılarımıza da kendilerini geliştirme olanağı sunacak. Sevgi, barış, dostluk ve dayanışma bağlarını güçlendirecek" dedi.

ANSAN sanat galerisi ve bahçesinde 11 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek etkinliklerin sunumunu ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl üstlenecek. Yavuz Ali Sakarya, Nadire Sönmez, Nuri Erkal, Kamile Yılmaz, Sibel Karakız, Giray Ercenk, Rukiye Benek konuşmacı olarak katılacak.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X