bursa escort ‘Sağlığınızın kıymetini bilin’
Advert

‘Sağlığınızın kıymetini bilin’

Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Ceren Avanos İnce Dünya İnme Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Dr. İnce, dünyada her yıl 17 milyon kişinin felç geçirdiğine dikkat çekerek, “Geç kalınırsa felç ölüme bile sebep verebilir. Sağlığınız Kıymetli Kıymetini Bilin” dedi.

‘Sağlığınızın kıymetini bilin’
‘Sağlığınızın kıymetini bilin’ Kemer Gözcü
Bu içerik 671 kez okundu.
Advert

 

Simge ALTUN

Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü, bilgilendirme çalışmaları kapsamında ‘Dünya İnme Günü’ nedeniyle açıklamada bulundu. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Ceren Avanos İnce yaptığı açıklamada, “29 Ekim günü ve takip eden hafta Dünya İnme Günü olarak belirlenmiştir. Her yıl dünyada yaklaşık 17 milyon kişi felç geçiriyor ve bu kişilerin 6 milyonu hayatını kaybediyor” dedi. 

Tipik olarak felç, zehirlenme veya yaralanma sonucu vücudun bir kısmında veya çoğunda hareket etme (ve bazen herhangi bir şey hissetme) yeteneğinin kaybı olarak tanımlandığını aktaran Dr. İnce, “Felç belirtileri beyin tarafından kontrol edilen vücut kısımlarında görülür. Bu belirtilerin bazıları; inme. Kol, bacak, yüz ve özellikle vücudun tek tarafında hissizlik ya da zayıflık. Konuşmada ve anlamada zorluk çekme. Sersemlik. Dil tutulması. Tek gözde ya da her iki gözde görmede zorlanma, göze perde inmesi, bulanık görme ya da çift görme. Yürümede zorlanma. Denge ya da koordinasyon kaybı. Baş dönmesi ve ani gelişen, sebebi bilinmeyen şiddetli baş ağrısıdır. Bu belirtiler görülürse hiç vakit kaybetmeden en yakın hastaneye başvurulmalıdır. Hasta ne kadar erken hastaneye ulaştırılırsa hayatta kalma ve hasar görmeme şansı o kadar artacaktır. Geç kalınırsa felç ölüme bile sebep verebilir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa