bursa escort Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih arama çalışmalarına başladı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih arama çalışmalarına başladı

Türkiye'nin derin sularda petrol ve doğalgaz arayacak ilk sondaj gemisi 'Fatih', Alanya 1 kuyusunda arama çalışmalarına başladı. 229 metre boyundaki gemide 210 personel çalışıyor.

Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih arama çalışmalarına başladı
Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih arama çalışmalarına başladı Kemer Gözcü
Bu içerik 589 kez okundu.
Advert

Türkiye'nin ilk ultra derin deniz sondaj gemisi Fatih, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarını Alanya 1 kuyusunda gerçekleştirecek. Fatih sondaj gemisi, Türk savaş gemilerinin koruması altında faaliyet gösterecek. 2011 Güney Kore yapımı Fatih, 6'ncı nesil olarak adlandırılıyor ve en ileri teknolojik özelliklere sahip. Fatih Sondaj Gemisi'nde, yerli-yabancı uzmanlar görev alacak. 229 metre boyunda olan Fatih, 12 bin 200 metre derinlikte çok yüksek basınç altında deniz sondajı yapabilme becerisine sahip ve aktif konumlanma teknolojisiyle donatıldı. 6'ncı jenerasyon sondaj gemisi Fatih'te iki kulede de sondaj yapabilecek ekipmanlar yer alıyor.
210 PERSONEL ÇALIŞIYOR
Fatih Sondaj Gemisi, çift kuleli tasarımı sayesinde eş zamanlı 2 sondaj operasyonunu daha hızlı ve ekonomik sürdürebilmekte, deniz tabanını gözetleyebilen ve gerektiğinde hidrotermik operasyonlar yapabilen uzaktan kumanda edilebilir iki su altı robotik denizaltı aracı bünyesinde bulunduruyor. 4 lojistik vinç ve 6 operasyon vinciyle daha hızlı sondaj operasyonu yürütebiliyor. Gemide 2 helikopter ve 3 destek gemisi ile toplamda 210 personelin en hızlı şekilde transferinin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlanıyor.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X