Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 29-10-2018 10:50   Güncelleme : 29-10-2018 10:50

Vali Karaloğlu ve Başkan Türel'in Cumhuriyet Bayramı mesajı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yayımladığı mesajla Cumhuriyetin 95'inci Kuruluş Yıldönümü'nü kutladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktasını kutladıklarını kaydetti.

Vali Karaloğlu ve Başkan Türel'in Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Münir Karaloğlu, milli mücadele yıllarında milletin büyük bir inanç, cesaret ve fedakârlık göstererek Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyeti kurduğunu kaydetti. Cumhuriyetin kuruluşunun 95'inci yıldönümünü büyük bir heyecan ve mutluluk içinde kutladıklarını belirten Vali Karaloğlu, "Kahraman ecdadımızı da gururla yâd ediyor, onların bize bıraktığı mirasa samimiyetle sahip çıkarak '100. Yılda Büyük ve Güçlü Türkiye' vizyonumuza emin ve sağlam adımlarla ilerliyoruz. Nice yüz yıllar boyunca da emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Vali Münir Karaloğlu, mesajında şöyle dedi:

"Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95'inci Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz. Ancak millet olarak yaklaşık bin yıldır bu topraklarda nefes alıp veriyoruz. Bin yıldır hüküm sürdüğümüz Anadolu'da; inancımız ve geleneklerimiz doğrultusunda, adalet ve hoşgörüyle, yaratılanı yaratandan ötürü severek insanlığa kucak açıyoruz. Millet olarak, komşularımıza, mazlumlara, muhtaçlara her zaman el uzatıp, zulme ve haksızlığa her zaman karşı mücadele veriyoruz."

"Nitekim bu topraklarda var olmamızı hazmedemeyenler, insanlık vazifemizi yerine getirmemize engel olmak isteyenler, mütemadiyen tehdit ve saldırılarını sürdürüyorlar. Aziz milletimizin şanlı yürüyüşüne engel olmak için her türlü oyunu oynuyorlar, ancak millet olarak, askeri, siyasi, ekonomik, her türlü saldırıya karşı dimdik ayaktayız. Çanakkale'de olduğu gibi, Sakarya'da, Büyük Taarruz'da, 15 Temmuz'da olduğu gibi, kahramanca mücadelemize ve zaferler kazanmaya devam edeceğiz."

"95 yıl önceki hedefimiz hiç değişmemiştir. Ülkemizi, devletimizi, milletimizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak ve hatta daha da ötesine taşımak için çalışıyoruz. Gencinden yaşlısına, 7'sinden 70'ine kenetlendik. 100. Yılda, 2023'te Büyük ve Güçlü Türkiye'ye için çalışıyoruz. İnşallah, başta 'Cumhuriyetimizin emanetçisi' gençlerimiz olmak üzere, milletçe hepimiz daha çok çalışarak, daha çok üreterek bu hedefimize ulaşacağız. Bu yolda, ilklerin ve öncülerin şehri Antalya olarak, daha büyük atılımlar yapacağımıza; ülkemiz kalkınmasına en güçlü katkıyı sunacağımıza can-ı gönülden inanıyorum."

"Bu inançla, her zaman olduğu gibi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95'inci yılının da ilk günkü coşkuyla gerçekleşmesini temenni ediyorum. Aziz milletimize, ay yıldızımızın gölgesinde bir ve beraber nice 95'inci yıllar diliyorum. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet'in mimarı olan İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 95'inci kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum." 

‘ŞANLI TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASI’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95'inci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktasını kutladıklarını kaydetti.

Cumhuriyetimizin hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, bir devletin adeta küllerinden yeniden doğuşunun eseri olduğunu belirten Türel, mesajında şöyle dedi:

"Asırlar boyunca baskı ve zulümlere boyun eğmeyen bu millet, bağımsızlığına ve istiklaline kast eden hainlere ve işgalcilere karşı en büyük mücadelesini Kurtuluş Savaşı'nda vermiş, bu savaşı tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla kazanarak bağımsızlığına kavuşmuştur. Ortaya çıkan bu bağımsız devletimiz Cumhuriyet ile taçlanarak dünya devletlerine örnek ve bilhassa önder olmuştur."

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının azmi ve milli mücadelenin eseri olan Cumhuriyet, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkeziyle topyekûn bir mücadelenin, milli bir ruh ve şahlanışın en güzel ve en kutsal örneğidir. Destansı bir mücadelenin sonunda kurulan bu cumhuriyet, bu vatan, hepimizindir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz' sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz 100. yaşına doğru emin adımlar ile ilerlerken, bizler de Cumhuriyetimize sahip çıkmaya ve onu yüceltmeye devam edeceğiz."

"Ülkemiz 95 yıl boyunca zaman zaman çalkantılar yaşasa da kaosa sürüklenmek istense de 15 Temmuz gibi hain ihanet ve darbe girişimleri ile karşı karşıya kalmış olsa da her zaman birlik ve bütünlüğünü korumayı başarmış, bekasını sürdürmüştür. Her geçen gün büyüyerek ve gelişerek güçlü bir devlet haline gelen Türkiye Cumhuriyeti bugün de toplumun bütün kesimleri ile birlikte, tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında güvenle geleceğe yürümektedir. Bu ülkü bizi hedeflerimize yakınlaştırmaktadır."

"Bu anlamda 2023 hedeflerimize artık çok daha yakınız. 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için anlamlı, nitelikli ve bu çağın ruhuna uygun adımlar atıyoruz. Türkiye'nin lider şehirlerinden biri olan Antalya; Cumhuriyetimizin 100. yılında, hızlı tren, 3. Havalimanı, kruvaziyer liman gibi önemli yatırımları hayata geçirmiş, üniversiteleri ile eğitim ve sağlık kampüsleri ile tarımda, turizmde, ihracatta daha da gelişmiş, refah düzeyi artmış bir kent olarak yerini alacaktır. Bizler de bu hedefler doğrultusunda milletimize hizmet etmeye, Antalya'mıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz."

"Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 Kasımpaşa 0 0
 • 11 Kayserispor 0 0
 • 12 Konyaspor 0 0
 • 13 Medipol Başakşehir 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA