bursa escort Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık'ın galası yapıldı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık'ın galası yapıldı

İbradı ilçesi Ürünlü Mahallesi'nde oturan Kübra Öztürk'ün (83) hayatını anlatan "Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık" adlı belgeselin gala gösterimi yapıldı.

Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık'ın galası yapıldı
Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık'ın galası yapıldı Kemer Gözcü
Bu içerik 353 kez okundu.
Advert

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda, 8. Uluslararası Gerontoloji Sempozyumu etkinliği olarak yapılan gala gösterimine sempozyum konukları ve Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra filmin yönetmeni Nurhayat Varol ve filmin ana karakteri Kübra Öztürk de katıldı. Ürünlü Mahallesi'nde geleneksel mimari örneği düğmeli evinin ahırında keçi besleyen, bahçesinde çapa yapan, dağdan odun taşıyarak sürdürdüğü aktif yaşamını izleyenler Kübra Öztürk'e hayranlıklarını alkışlarla gösterdi.

"Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık" belgeselinin İngilizce alt yazılı olarak yapılan gala gösterimi sonrasında konuşan yönetmen Nurhayat Varol, 10 yıl önce ODTÜ'den bir araştırmacı grubuyla Ürünlü ile tanıştığını ve buraya yerleşmeye karar verdiğini hatırlatarak, "Emeklilik sonrası hayalini kurduğum doğal yaşamı Ürünlü'de buldum. Belgeselde Kübra Teyze'den öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalıştım" dedi.

Gala gösterimi sonrasında konuklara İbradı'nın yöresel ürünlerinden ev yapımı baklava ve taş erik tarhanası çorbası ikramı yapıldı. "Kübra: Toroslar'da Bir Şakayık" belgeselinin gösterimi 2019 yılında Türkiye'de ve yurt dışında gerçekleştirilecek festivallerde ve Tazelenme Üniversitesi'nin Antalya dışındaki kampüslerinde yapılacak.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X