bursa escort Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor
Advert

Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor

Kepez Belediyesi'nin bu yıl 5'incisini düzenleyeceği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması'nın başvuruları başladı.

Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor
Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor Kemer Gözcü
Bu içerik 305 kez okundu.
Advert

Türk Edebiyatının tarihi ve kültürel mirasını geliştirip korumak ve genç kuşaklar arasından yeni yetenekler çıkmasına vesile olmak amacıyla düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması, yeteneklerini arıyor. Bu yıl masal türünde, çocuk, doğa ve hayvan teması ile düzenlenecek yarışmanın başvuruları başladı. Yurtiçi ve dışından herkesin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 5 Nisan 2019 olarak belirlendi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması'nda dereceye girenler para ve plaketle ödüllendirilecek. Yarışmada birinci esere 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin TL, teşvik ödülüne de 2 bin TL verilecek. Yarışmacılar www.kepezkultur.com adresinden ya da 325 60 60 nolu telefonu arayarak, yarışma bilgilerine ulaşabilecek.

CUMHURİYETİN İLK ÖĞRETMENLERİNDEN

Şair, roman- deneme- araştırma yazarı ve siyasetçi Ahmet Hamdi Tanpınar, Cumhuriyet neslinin ilk öğretmenlerinden. Kepez Belediyesi'nin genç yeteneklere ufuk açması ve unutulmaması için adını verdiği yarışmaya ilham kaynağı olan Tanpınar, sanatçı kişiliğinin ortaya çıkmasında öğretmeni Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Haşim'den izler taşıyor. Hece vezniyle ilk kez kaleme aldığı şiirlerinde, imge zenginlikleri ve müzikal nitelikleriyle dikkat çekiyor.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa