bursa escort ÇİRKİN SALDIRI
Reklamı Geç
Advert
Advert

ÇİRKİN SALDIRI

Kemer Belediyesi Ruhsat Müdür Vekili Hayrullah Canbaz ile Burhan Genç isimli şahıs gazetemize baskında bulunarak imtiyaz sahibimiz Ahmet Duran Yenigün’ü tehdit edip hakaret yağdırdı. Şahısların gazetemiz binası içinde başlatıp dışına kadar devam eden olayların bir bölümü kameralara yansıdı. Görüntülerde yapılan hakaret ve tehditler saniye saniye yer aldı. Olayın ardından Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürürken tepkiler çığ gibi büyüdü. Kemer’in ilk ve tek günlük gazetesi Kemer Gözcüye yapılan çirkin saldırı gazetecilik meslek örgütleri tarafından kınandı.

ÇİRKİN SALDIRI
ÇİRKİN SALDIRI Kemer Gözcü
Bu içerik 5700 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Kemer’in ilk ve tek günlük gazetesi olan Kemer Gözcü Gazetesi’ne bugün saat 15.00 sıralarında Kemer Belediyesi Ruhsat Müdürü Vekili Hayrullah Canbaz ile ismini sonradan öğrendiğimiz Burhan Genç isimli şahıs baskında bulundu. Gazetemiz İmtiyaz sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün bağımsız gazetecilik kimliğine hakaret ederek tehditler savuran Hayrullah Canbaz,  o sırada görüntü kaydı alan gazetemiz muhabiri Şüheda Dayantürk’e hakaret ederek elinde bulunan cismi fırlatarak görüntü aldığı için hakaretlerde bulundu. 

Gazetemiz binasının içinde başlayıp, dışında devam eden olayların bir bölümü gazetemiz muhabiri tarafından görüntüye de alındı. 

Baskının ardından Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gazetemize gelerek olayla ilgili tutanak tutarak soruşturma başlattı. Öte yandan baskın haberini alan başta basın mensupları ve meslek dernekleri olmak üzere çok sayıda vatandaş gazetemizi arayarak ve ziyaret ederek yapılan çirkin saldırıyı kınayıp destek mesajı verdiler.

Aynı zamanda Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı da olan gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmet Duran Yenigün olayı kınayarak, “Kemer’in ilk ve tek günlük gazetesi olan Kemer Gözcü Gazetesi 20 yıldır Kemer’de bağımsız yayımcılığını sürdürmektedir. Dün olduğu gibi bugün de çizgimizden hiçbir ödün vermeyeceğiz. Gazetemize yapılan bu çirkin baskını kınıyoruz. Bizlere destek veren ve yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X