bursa escort AÜ'de 'DevFest Antalya 2018 Konferansı'
Advert
Advert

AÜ'de 'DevFest Antalya 2018 Konferansı'

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Enformatik Bölüm Başkanlığı ve Google Developer Group Antalya iş birliği ile düzenlenen 'DevFest Antalya 2018 Konferansı' teknoloji meraklılarını buluşturdu.

AÜ'de 'DevFest Antalya 2018 Konferansı'
AÜ'de 'DevFest Antalya 2018 Konferansı' Kemer Gözcü
Bu içerik 420 kez okundu.
Advert

AÜ Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleştirilen ve Antalya'nın en büyük yazılım etkinliği olan 'DevFest Antalya 2018 Konferansı'nda teknoloji ve inovasyon konulu oturumlar düzenlendi, alanında uzmanlar tarafından sunumlar yapıldı. Öğrencilerden yoğun ilgi gösterdiği konferansta, AÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ümit Deniz Uluşar da 'Yapay Zeka' konulu sunum yaptı. Sunumunda modern yapay zekanın gelişiminden söz eden Uluşar, yapay zekanın temel dört hedefinin; insan gibi davranmak, insan gibi düşünmek, rasyonel davranmak ve rasyonel düşünmek olduğundan bahsetti.

'Kişisel (sanal) asistanlar bizim için neler yapabilir?' sorusu ile devam eden Doç. Dr. Ümit Deniz Uluşar, dünyayla iletişim kurmada yapay zekanın iyi yönde kullanılabileceği gibi gelecekte kontrollerini kaybetmeleri ve dünyayı kontrol altına almaları gibi riskler taşıdığına da dikkati çekti.

'Girişimcilik', 'Blockchain ve Dağıtık Sistemlerin Geleceği', 'Yazılım Testleri', 'Başarılı Bir Mobil Uygulama Geliştirme Süreci' ve 'Yazılımcılıktan Girişimciliğe' gibi konuların anlatıldığı oturumlarla devam eden DevFest Antalya 2018 Konferansı, öğrencilere yönelik hediye çekilişiyle sona erdi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X