bursa escort Kesme Boğazı’na kum eleme tesisi
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kesme Boğazı’na kum eleme tesisi

Kemer’in Kuzdere Mahallesi Kesme Boğazı Mevkiinde bulunan bir alanda yapılacağı iddia edilen kum eleme tesisi bölge sakinlerinin tepkisini çekti. Hangi kurum tarafından yapımına izin verildiği bilmeyen tesisin özellikle her yıl yüzlerce turistin uğrak yeri olan Kesme Boğazı’na yapılması, başta turizm olmak üzere bölgeye de zarar vereceği belirtildi.

Kesme Boğazı’na kum eleme tesisi
Kesme Boğazı’na kum eleme tesisi Kemer Gözcü
Bu içerik 1042 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kuzdere Mahallesi’nde bulunan Ağva Deresi’nden önceki yıllarda çıkarılan kum ve çakılların dağ şeklindeki çirkin görüntüsünün ardından dere kenarına bu sefer kum eleme tesisi yapılacağı iddia edildi. Yıllardır Kemer’in gündeminde olan Ağva Deresi’nin kenarında bulunan kum ve çakıl tepesinin temizlenmesi için yapılacağı iddia edilen tesis için hangi kurumdan izin alındığı ise belirlenemedi. Dereden akan soğuk su, doğası ve muhteşem manzarasıyla her yıl yüzlerce turistin uğrak yeri olan Kesme Boğazı’nda böyle bir tesisin kurulması başta turizm olmak üzere bölgeye büyük zarar vereceği belirtildi. 

BÖLGE HALKI TEPKİLİ

Tesisin yapılmasına bölgede yaşayanlar da tepki gösterdi. Bölge sakinleri, tesisin yapılması ile Kesme Boğazı’na turistlerin ilgisinin azalacağını söyledi. Kum ve çakıl tepesinin görüntüsü ile zaten bölgeye zarar verdiğini ifade eden bölge sakinleri, “Buraya her yıl yerli ve yabancı yüzlerce turist geliyor. Böyle bir tesis bırakın görüntüsü, gürültüsü ve kaldıracağı toz bulutları ile çevreye zarar verir. Bölgeye de zarar verir. Zaten dere kenarındaki kum ve çakıl tepesinin görüntüsü yetiyor, bir de tesis yapılması Kemer’e büyük ayıptır” dediler.

YAPIMINA KİM İZİN VERDİ?

Öte yandan Ağva Deresi kenarında bulunan kum ve çakıl tepesinin ortasında ve gizli bir şekilde yapılan tesis için hangi kurumdan izin alındığı ise belirlenemedi. Gazetemizin ulaştığı kurum yetkilileri ise böyle bir tesis için verilmediğini konuyu araştıracaklarını söylediler. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X