bursa escort 4 yılda 550 milyonluk dev yatırım
Reklamı Geç
Advert
Advert

4 yılda 550 milyonluk dev yatırım

Büyükşehir Belediyesi, 4,5 yılda Antalya’da asfaltlanmadık yol bırakmadı. Başkan Menderes Türel’in başlattığı asfalt seferberliği kapsamında kırsalda 3 bin kilometre yol asfaltlandı. Sorumluluğunda bulunan yol ağının yarısını modernize eden ve konforlu hale getiren Büyükşehir Belediyesi, kırsal yollara yaklaşık 550 milyon lira harcadı.

4 yılda 550 milyonluk dev yatırım
4 yılda 550 milyonluk dev yatırım Kemer Gözcü
Bu içerik 1268 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 2014 seçimleri sırasında söylemiş olduğu ‘Şehir merkezinde ne hizmet varsa kırsal mahallelerimizde de o olacak’ sözü gerçek oldu. Büyükşehir Belediyesi, mücavir alan içinde yer alan kırsal mahalle grup yolları ve yayla yollarını kapsayan 6 bin kilometrelik yol ağının 3 bin kilometresini asfaltlayarak, yeniledi. 

MAHALLE YOLLARI İLK KEZ SICAK ASFALTLA BULUŞTU

Her seçimde söz verilen ancak unutulan, yıllardır asfalt bekleyen, dar ve keskin virajları nedeniyle tehlike yaratan kırsal mahalle yolları, toz toprak içindeki yayla yolları bir seferberlik ruhu ile Antalya’ya yakışır hale getirildi. Birçok mahalle, hatta Akseki, Gündoğmuş ilçe merkezleri ilk kez sıcak asfaltla buluştu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Gazipaşa’dan Kaş’a, Serik’ten Elmalı’ya mahalle yolları modern ve konforlu hale getirildi. Antalyalıların yazın sıklıkla kullandığı Torosların zirvesindeki yayla yollarına tarihte ilk kez asfaltla ulaşım imkanı sağlandı. Genişletilerek, güvenli hale getirilen yollar, uzun yıllar hizmet verebilmesi için alt yapısı ile birlikte ele alındı.

‘BÜYÜKŞEHİR YASASI HİZMETİN ÖNÜNÜ AÇTI’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İsa Akdemir, Büyükşehir yasası sayesinde yıllardır hizmet gitmeyen yerlere hizmet gittiğini ifade etti. Akdemir, 2014 seçimlerinden bu yana kırsal mahalle yolları ve yayla yollarına yaklaşık 550 milyon liralık yatırım yapıldığını belirterek “Yeni Büyükşehir Yasası çıkmadan önce Antalya İlimiz 539 köy, 103 belediyeden oluşmaktaydı. İl Özel İdaresi döneminde 2013 yılında tüm köylere ayrılan yatırım miktarı 10 milyon lira idi. Bu demek oluyor ki kırsal bölgelere 4 yılda yaptığımız yatırım 55 kat artmış” dedi. 

ASFALT PLENTLERİ İLE HİZMET KOLAYLAŞTI

Başkan Menderes Türel’in ‘Şehir merkezinde ne hizmet varsa kırsalda da o olacak’ sözünü kendilerine rehber edindiklerini aktaran Akdemir, “Başkanımızın kırsala hizmet götürmek adına ürettiği projeler işimizi çok kolaylaştırdı. Antalya çok büyük bir yüz ölçümüne sahip. Başkanımız, Doğuya bir de Batıya iki ayrı asfalt plenti kurdu. Bu sayede daha ekonomik ve daha hızlı hizmet üretiyoruz” diye konuştu. 

‘HER DAĞIN ZİRVESİNDE VARIZ’

Antalya’da kamu ve özel sektör de dahil olmak üzere en büyük atölye ve nitelikli personele sahip olduklarını aktaran İsa Akdemir, şunları kaydetti: “Büyükşehir Belediyesi araç filosu, iş makineleri dahil yaklaşık bin araçtan oluşuyor. Araçlarımızın tamiri ve bakımını kendi personellerimiz yapıyor. Bu da ciddi tasarruf yapmamızı sağlıyor. Atölyemiz ve kırsal alanda çalışan personellerimiz dahil olmak üzere toplam 350 kişilik bir ekibiz. Antalya’da bulunan her dağın zirvesinde varız. Ekiplerimiz şantiye usulü çalışıyor. 10 gün görev alanlarında hizmet verip 4 gün tatil yapıyorlar. Bu çalışma prensibiyle işlerimiz çok daha hızlı ilerliyor.”

‘SADECE YAYLALARA 110 KİLOMETRE YENİ YOL AÇTIK’

Sadece yaylalarda 110 kilometre yeni yol açtıklarını vurgulayan İsa Akdemir, “Başkanımız Menderes Türel, sayesinde yıllardır bin zahmetle yaylara ulaşmaya çalışan vatandaşlarımızın yüzü güldü. Örneğin Finike ilçemize bağlı Ernez yolu vardır. 1962 yılından bu yana  siyasetçiler seçilince yolunuzu açacağız diye söz vermiş ama seçim bitmiş yolları açılmamış. Bugüne kadar bu durum hep böyle gelişmiş, Başkan Türel, 2014 seçimlerinden önce Ernezlilere yolu yapma sözü verdi ve şu anda yol hizmet veriyor. Aynı şekilde Bezirgân yolu da çalışması çok zor bir bölgeydi, kayaları adeta peynir gibi keserek 60 yıllık hayali 5 ay içinde gerçekleştirdik” diye konuştu  

‘VATANDAŞIN GÜVENİ TAM’

Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İsa Akdemir, “Köylere eski siyasetçilerin kırsal bölgelerde yaratmış oldukları kötü imajı Büyükşehir Belediyesi ortadan kaldırdı. Vatandaş, Başkan Türel sözünü tutar diyor. Biz kırsalda bir yol yapımına başladığımız zaman vatandaş, eğer Büyükşehir Belediyesi bu yola başladıysa bu yolu en kısa zamanda bitirir diyor. Bu durum bizi çok mutlu ediyor” dedi. 

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X