bursa escort 'Türküyem' Antalya DOB sahnesinde
Reklamı Geç
Advert
Advert

'Türküyem' Antalya DOB sahnesinde

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Erdal Tuğcular'ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı 'Türküyem' müzikalini sahneleyecek.

'Türküyem' Antalya DOB sahnesinde
'Türküyem' Antalya DOB sahnesinde Kemer Gözcü
Bu içerik 297 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, Erdal Tuğcular'ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal'ın librettosunu yazdığı ve sahneye koyduğu 'Türküyem' müzikalini 9 Ekim Salı saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Anlatıcının ve yaratıcının hayal dünyasında yapmış olduğu bir seyahati anlatan eserde Antalya DOB orkestrasını Hakan Kalkan yönetirken, eserin koreografisi Nurdan Sinkil, dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven'in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına, değerlerine tanıklık ederken dinleyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.

Fiyatları 30, 40 ve 50 TL arasında değişen müzikalin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X