bursa escort ADT perdeyi 'Zümrüdüanka' ile açacak
Reklamı Geç
Advert
Advert

ADT perdeyi 'Zümrüdüanka' ile açacak

Antalya Devlet Tiyatrosu (ATD), 2018-2019 sanat sezonunu 3 Ekim'de 'Zümrüdüanka' adlı eserin prömiyeriyle açacak.

ADT perdeyi 'Zümrüdüanka' ile açacak
ADT perdeyi 'Zümrüdüanka' ile açacak Kemer Gözcü
Bu içerik 320 kez okundu.
Advert

ADT, perdesini Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün bu yıl başlattığı 'Kadın Yazar, Kadın Yönetmen' projesi kapsamında sahnelenecek sezonun ilk oyunu 'Zümrüdüanka' adlı eserin prömiyeriyle açacak.

Elif Solak'ın yazdığı, Ezgi Yentürk'ün yönettiği, dekor tasarımını Suzan Tunca'nın, kostüm tasarımını Ceren Karahan'ın, ışık tasarımını Barbaros Gülaçtı'nın, müzik tasarımını Gürkan Çakıcı'nın hazırladığı 'Zümrüdüanka', 3 Ekim Çarşamba günü saat 20.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Prova çalışmaları aralıksız süren 2 perdelik eserde rejisör yardımcılığını Gökhan Tüzün, rejisör asistanlığını Özlem Şendinç-Esra Şen, hareket düzeni de Orçun Okurkan üstlendi. 

ESERİN HİKÂYESİ

Eserde, Miladi takvim 1843'ü, göç eden kuşların pusulası ise  Kaf Dağı'nı gösteriyor. Hereke'de kurulan çuha fabrikasında yangın çıkar. Saten ve Camaron'un aşklarının alevi ise kalpleri tutuşturmaya başlar.

Masallar gerçek oluyor, göçmen kuşlarının kanatları ise yedi dipsiz vadiye doğru açılıyor, kuşlar Zümrüdüanka'yı arıyor. Dönen dünya onlar için bir han oluyor, küllerden doğmayı becerebilenler Kaf Dağı'na ulaşır.

'Zümrüdüanka', 4-5-6-10-11-12-13-31 Ekim'de, sezonun ikinci oyunu 'Godot'yu Beklerken'i Beklerken' adlı eser de 17-18-19-20-24-25-26-27 Ekim günlerinde sahnelenecek. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X