bursa escort Solumaz Ailesine Ebru Türel’den yardım eli
Reklamı Geç
Advert
Advert

Solumaz Ailesine Ebru Türel’den yardım eli

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, gazetemizin gündeme getirdiği barakada yaşayan 6 kişilik aileye hayırseverlerle birlikte yardım eli uzattı. Türel, hayırseverlerle görüştüğünü ve aile için prefabrik bir ev yaptırılacağını söyledi.

Solumaz Ailesine Ebru Türel’den yardım eli
Solumaz Ailesine Ebru Türel’den yardım eli Kemer Gözcü
Bu içerik 2150 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de 4 çocuk babası Reşit Solumaz (44), bekçilik yaptığı inşaatta yüksekten düştü. Belinden sakatlanan Solumaz, inşaattaki işinden de çıkarıldı. Ailesiyle birlikte kaldığı inşaat alanından da çıkmak zorunda kalan Solumaz, eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Beycik Mahallesi'nde babasına ait arsada birkaç metrekarelik bir baraka yaparak kalmaya başladı. Elektrik ve suyu olmayan barakada yaşam mücadelesi veren ailesine 590 liralık iş görmez maaşıyla bakan Solumaz, 4 çocuğunu da okula göndermeyi başardı.

Gazetemizin gündeme getirdiği ve çok sayıda vatandaşın da yardım etmek istediği Solumaz ailesinin durumundan haberdar olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ise, daha önce ziyaret edip ihtiyaçlarını tespit ettiği aileye yardımlarla döndü. Ebru Türel, burada yaptığı açıklamada, belediye başkanının eşi olarak şehirdeki bütün sosyal projeler kapsamında elinden geldiği kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Sosyal projeler üretmeye çalışırken bir yandan da ihtiyacı olan ailelerin yanında olmaya da gayret gösterdiğini belirten Türel, "Yakın bir zaman önce bu aileden haberdar oldum. 4 çocuklarını okutmaya çalışıyorlar. Belediyenin sosyal hizmetlerini buraya taşıdık, ancak bunlar ailenin düzenli bir yaşamı için yeterli olmuyor. Böyle olunca da araya hayırsever insanlar devreye giriyor" dedi.

‘MODERN BİR ROBİN HOOD GİBİYİM’

Baba Reşit Solumaz'ın iş kazası geçirdiği için devletin bağladığı 590 lira maaşla ailesine bakmaya çalıştığını anlatan Ebru Türel, şunları kaydetti:

"Ben modern bir Robin Hood gibiyim aslında. Burada yardıma muhtaçlarla hayırseverleri buluşturuyorum. Baraka evin banyo ve tuvaleti dahi yok. Konuyla ilgili yardımseverlerle iletişime geçildi. Aileye bir prefabrik ev yapma konusunda anlaştık. Ailenin ev eşyası ihtiyacı karşılanacak. Burada her şeyden önce çocukları düşünüyoruz. Çünkü böyle bir ortamda yetişmesi, onların gelecekle ilgili düşüncelerini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle özellikle çocukların yaşayacağı daha mutlu, huzurlu ve temiz bir ortamda yaşamalarını arzu ediyoruz."

Türel’in yardım ve sözlerinin ardından Solumaz ailesi ise duygusal anlar yaşadı. Reşit ve Bircan Solumaz çifti, yardımlarla çok mutlu olduklarını belirterek, Ebru Türel'e teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X