bursa escort Tek istedikleri rahatça uyuyabilecekleri bir ev
Reklamı Geç
Advert
Advert

Tek istedikleri rahatça uyuyabilecekleri bir ev

Kemer’de 18 yıldır bekçilik yapan Reşit Solumaz çalıştığı inşaatın durması ile işten çıkarıldı. Eşi ve 4 çocuğu ile birlikte ortada kalan Solumaz, kendi imkanlarıyla yaptığı derme çatma bir barakada ailesine bakmaya çalışıyor.

Tek istedikleri rahatça uyuyabilecekleri bir ev
Tek istedikleri rahatça uyuyabilecekleri bir ev Kemer Gözcü
Bu içerik 2249 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de yaklaşık iki hafta önce 18 yıldır bekçilik yaptığı inşaatın çalışmasını durdurup işten çıkartılan Reşit Solumaz, eşi ve 4 çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Elinden geldiğince günlük işlere giden Solumaz ailesini geçindirmeye çalışıyor. Kendisinin yapmış olduğu bir barakada kalan aile rahatça uyuyabilecekleri bir ev isteyen Solumaz, “18 yıldır bekçilik yaptım. Aldığım maaşla geçiniyorduk. İnşaatı durdurdular bana da işten çıkacaksın dediler, çıktım. Şimdi gücüm yettiğince ellimden geldiğince yevmiyelik işlere gidiyorum. İyi kötü aileme bakıyorum. Borçlarım olduğu için biraz sıkıntı çekiyoruz. Tek isteğim bir ev, iki göz odası olsun yeter. Allah’a şükür abilerim ve birkaç yardımsever bize yardımcı oluyor. Yetkili yerlere başvurabilmem için bana evrak verdiler. Onları doldurup kaymakamlığa başvuracağım” dedi.

4 çocuğunun da okuduğunu belirten Solumaz, “Belim kırık olduğu için gelen bir aylığım var. Borçlarımın birazını kapattım ama daha borçlarım bitmedi. Borçlarıma giden paradan kalanla geçinmem zorlaşıyor. 4 çocuğum var dördü de okuyor. İki tanesi ilkokulda, biri ortaokulda, biri de lisede okuyor. Kemer Anadolu Lisesi’ni kazandı ama Göynük Kız Lisesi’ne yatılı olarak yazdırmayı düşünüyoruz. En azından kızımın yatacak güzel bir yeri olur” diye konuştu.

Reşit Solumaz’ın eşi ise, eşinin elinden geldiğince eve getirdiği parayla geçindiklerini ve komşularından şu ana kadar bir yardım görmediklerini ifade etti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X