bursa escort Vali Karaloğlu: Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacak
Advert

Vali Karaloğlu: Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacak

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kumluca'da 70 hektar ormanlığın zarar gördüğü yangın sonrası sosyal medyada buralara otel, villa gibi tesislerin yapılacağı yönündeki iddialar ve endişelere ilişkin, “Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Vali Karaloğlu: Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacak
Vali Karaloğlu: Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacak Kemer Gözcü
Bu içerik 434 kez okundu.
Advert

Vali Münir Karaloğlu, Kumluca ilçesine bağlı Mavikent Mahallesi Yenicepınar mevkisindeki Papazkoyu'nda çıkan ve 70 hektar alanın zarar gördüğü orman yangınıyla ilgili açıklamada bulundu. Vali Karaloğlu, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, Kumluca'da meydana gelen yangında 70 hektar ormanlık ile 50 dönüm sera alanının zarar gördüğünü, 2 vatandaşın evinin yandığını belirtti. Yangından zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Karaloğlu, yanan her santimetrekarenin ağaçlandırılacağını vurguladı. Vali Karaloğlu, daha önce Adrasan'da da hemen sahile bakan tepede çıkan yangın sonrası yapılan ağaçlandırma çalışmasının fotoğraflarını da örnek olarak gösterdi.

Yanan alanla ilgili otel, villa gibi yapılaşmalar olacağı yönündeki iddiaları ve endişeleri kesin dille yanıtlayan Vali Karaloğlu, şunları söyledi:

“Hamdolsun. İşçisinden bakanına, büyük bir seferberlik örneği gösterip hızlı ve yerinde müdahale ederek yangını daha fazla büyümeden kontrol altına alıp söndürdük. Emeği geçen herkese ilin valisi olarak teşekkür ediyorum. Her yangın felaketinde olduğu gibi, bu yangın sonrasında da olumsuz yorumlar yapıldığına, kasıtlı söylentiler üretildiğine üzülerek şahit olduk. Konuyla ilgili her türlü soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünün bilinmesini istiyorum. Yangın Antalyamızın hangi bölgesinde olursa olsun, bundan öncekilerde olduğu gibi, bu yangın bölgemizde de en kısa sürede ağaçlandırma çalışmalarına başlanacaktır. Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." 

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa