bursa escort İzmir'in lezzetleri YÖREX'te
Reklamı Geç
Advert
Advert

İzmir'in lezzetleri YÖREX'te

Yöresel ürün zengini İzmir, coğrafi işaretli ürünlerini, Antalya Ticaret Borsası'nın düzenleyeceği Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX), ziyaretçilerke buluşturacak.

İzmir'in lezzetleri YÖREX'te
İzmir'in lezzetleri YÖREX'te Kemer Gözcü
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

ATB öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenecek YÖREX, 24- 28 Ekim'de ANFAŞ Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yöresel ürün zengini İzmir'in coğrafi işaretli ürünleri fuarda sergilenecek. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, YÖREX'i, yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemesi, markalaşmalarını sağlaması açısından çok değerli bulduğunu ifade etti. Kestelli, YÖREX'in, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 500'e yakın oda, borsa, kooperatif ve firmayı Antalya'da buluşturarak kent ve ülke ekonomisine de çok önemli bir katkı sağladığına dikkat çekti.

Başkan Kestelli, “Bu yıl İzmir Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Odası olarak birlikte açacağımız stantta Ege sultani üzümü, Ege pamuğu, Ege inciri ve Urla sakız enginarı coğrafi işaretli ürünlerimize ek olarak zeytin, zeytinyağı gibi bölgemize özgü yöresel ürünlerimiz bulunacak. Bir turizm ve gastronomi kenti olan Antalya'nın, eşsiz Ege lezzetlerine ve tarımsal değerlerine yoğun ilgi göstereceğinden eminiz" diye konuştu.

YÖREX Fuarı'nda kentin etkin tanıtımı için birlikte çalışacaklarını vurgulayan Işınsu Kestelli, “Kurumlar arası sinerjinin önemine ve değerine inanıyoruz. Tek hedefimiz daha güçlü bir İzmir ve daha güçlü bir Türkiye'yi hep beraber inşa edebilmek" dedi. 

İZMİR BOYOZU, ŞAMBALİSİ BU FUARDA

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener da yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin, üretimin canlandırılması, ürünlerin katma değerlerini arttırarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması, yerel üretimin ve kırsal kalkınmanın desteklenmesi bakımından önem taşıdığını belirtti. YÖREX'te 100 metrekarelik alanda yöresel ürünlerini sergileyeceklerini bildiren Başkan Özgener, “Coğrafi işaretli ürünlerimiz İzmir lokması, şambalisi, boyozu ve kumrusunu katılımcılara ikram edecek, ürünlerimizi tanıtacağız. Oda olarak ulusal ve küresel ölçekte ülkemizin değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen organizasyonları önemsiyor ve katılım sağlıyoruz. Bu anlamda; özellikle gıda ürünlerinde İzmir'in marka kent olması yönünde çalışmalarımızı sürdürecek, bölgemize ait ürünlere coğrafi işaret alınmasında aktif olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI

ATB Başkanı Ali Çandır, yöresel ürün zengini İzmir'in ürünlerini YÖREX'te ziyaretçi ile buluşturmasının önemini vurgularken, coğrafi işaretli ürünlerin fuarda yer olacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kültürlerin buluşma noktası haline gelen YÖREX'in her yöreden ürünü ve insanı bir araya getirdiğini kaydeden Çandır, ekonomiye derin katkısı olan YÖREX'e herkesi davet etti. (Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X