bursa escort Dayanışma Platformu’ndan Kaya’ya ziyaret
Advert

Dayanışma Platformu’ndan Kaya’ya ziyaret

Kemer Dayanışma Platformu üyeleri Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya’yı ziyaret etti. Ziyarette platform üyeleri Kemer genelindeki okulların durumları hakkında bilgi aldı.

Dayanışma Platformu’ndan Kaya’ya ziyaret
Dayanışma Platformu’ndan Kaya’ya ziyaret Kemer Gözcü
Bu içerik 794 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

İş insanı Murat Canik tarafından ilk olarak kahvaltılı buluşmada bir araya gelinerek oluşturulan ve Kemer’de yıllardır yaşayan esnaf, turizmci ve vatandaşları da biraraya getiren Kemer Dayanışma Platformu, kamu kurum ve kuruluşları ziyaretlerine başladı. Canik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Canik, Kemer Belediye Meclis Üyesi Emine Canik, Merkez Mahallesi Muhtarı Yusuf Salova, turizmciler Ahmet Aytaç, Cemal İyicil, Ahmet Güler ve Erediz Ellen Kemer Dayanışma Platformu olarak Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya’yı ziyaret etti. 

MESLEK LİSELERİNE İLGİ AZALIYOR

Ziyarette Kaya ve platform üyeleri görüş alışverişinde bulunurken, Kemer genelindeki okulların durumları hakkında bilgi aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya Kemer’deki okulların yeterli olduğunu söyledi. Kemer’de yaklaşık 8 bin 400 öğrencinin eğitim gördüğünü aktaran Kaya, meslek liselerine ilginin az olduğunu söyledi. Kaya, “Meslek Liselerine öğrencilerin ilgisi azaldı. Bu yıl Kemer Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde 72 öğrenci öğretim görecek. Bunun nedeni de ailelerin yönlendirmesi. Gelecek kaygısı ve turizm sektörünün dönemsel olması da tercihleri etkileyen bir faktör” dedi.

Canik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Canik, Kemer Dayanışma Platformu olarak ziyaretlere başladıklarını belirterek, Kemer’in sorunlarını belirlemek ve çözüm üretmek adına ziyaretlerinin süreceğini ifade etti. Canik, ziyaretlerin yanı sıra kahvaltılı buluşmalarda konusunda uzman kişileri de ağırlayacaklarını söyledi. 

Kemer Dayanışma Platformu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa