bursa escort Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar göreve başladı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı’nın 1 Eylül 2018 tarihli Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kemer Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Şirin Yaşar göreve başladı. Halkla iç içe bir idareci olduğunun altını çizen Kaymakam Yaşar, “Hep öyle oldum ve öyle çalıştım. Açık bir idareciyim. Bir idarecinin de bence böyle olması gerekiyor. Burada da bu kuralı devam ettireceğiz” dedi.

Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar göreve başladı
Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar göreve başladı Kemer Gözcü
Bu içerik 1409 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Burdur'un Çavdır, Siirt’in Aydınlar, Kayseri’nin Yeşilhisar ilçelerinde görev yapan Mehmet Şirin Yaşar, ardından 2014 yılında Erciş’e Kaymakam olarak atandı. Yaşar, 11 Eylül 2016 tarihinden itibaren de Erciş Belediye Başkan vekilliği de görevini yürüttü. Yaptığı çalışma, hizmet ve ürettiği projelerle Erciş’i kısa sürede modern ve yaşanabilir kent seviyelerine getiren ve ilçe halkının da takdirini toplayan Mehmet Şirin Yaşar, Türkiye genelinde vali yardımcıları ve kaymakamlardan oluşan 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştiren Cumhurbaşkanlığının 1 Eylül 2018 tarihli atama kararıyla uzun zamandır boş olan Kemer Kaymakamlığı’na atandı. 

15 Eylül’de Erciş’teki görevini tamamlayarak Kemer’e gelen Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar görevine başladı. Kaymakam Yaşar, göreve başladığı gün ilk İlçe idari amirleri ile toplantı yaparak ilçe hakkında bilgiler aldı.  

Toplantının ardından gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, “Doğudan Erciş’ten geliyoruz. Orada 2 yıl boyunca hem kaymakamlık hem de belediye başkanlığı görevinde bulundum. 4 yıl kaymakamlık, 2 yıl da belediye başkanlığı görevi olunca haliyle Erciş’ten yorucu bir tempo ile Kemer’e geldik. Kemer, Türkiye’nin turizm cenneti ve ekonomik açıdan da ülkemizin en önemli ilçelerinden biri. Zira bizim başımıza en çok bela olan bu cari açığın kapanması konusunda turizmin üstlendiği rolün büyük bir bölümü Kemer üzerinden gidiyor. O açıdan son derecede önemli bir ilçeye geldiğimizin de farkındayız” dedi.

HALKLA İÇ İÇE BİR İDARECİYİM

Kemer’de birinci önceliklerinin asayiş, güvenlik ve huzur olduğunun altını çizen Kaymakam Yaşar, “Yasaların mevzuatın bize tanıdığı yetkiyi ve sorumluluklar çerçevesinde çalışma arkadaşlarımızla beraber, turizm bölgelerinin en önemli problemi olan asayiş, güvenlik ve huzur sorunu birinci önceliğimiz olacak. Turizm bölgelerinin asayiş, güvenlik ve huzuru en temel ihtiyacı olduğu gibi en temel sorunu da. Dolayısıyla buralarda görev yapan hem mülki amirlerinin hem kolluk personelinin en önemli görevi bana göre bu olması lazım. Birinci görevimiz buralarda emniyeti, asayişi, huzuru ve sükunu temin etmek ve var olanı da yürütmek. Onun dışında tabi devletimizin, hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim bazındaki prensipleri ve metotlarını bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın taşradaki temsilcileri olarak aynı şekilde hayata geçirmek için çırpınacağız. Tabi mevzuatın verdiği yetkiler çerçevesinde işimizi yapmaya çalışacağız. Halkla iç içe bir idareciyim. Hep öyle oldum ve öyle çalıştım. Açık bir idareciyim. Sosyal medyada, yerel ve ulusal basında her zaman göz önünde olduk. Bir idarecinin de bence böyle olması gerekiyor diye düşünüyorum. Burada da düsturu devam ettireceğiz” diye konuştu.

Medyanın yönetimin çok önemli bir ayağı ve ayrı bir parçası olmadığını bir bütünü olduğunu belirten Mehmet Şirin Yaşar, “İnşallah sizlerle beraber olacağız. Basın yönetimin çok önemli bir ayağı ve ayrı bir parçası değil, bütünüdür. Çünkü gerek hükümetimizin, devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın karar, icra, iş ve işlemlerini taşrada yönetim sorumluluğu bizde olduğu için bunu da vatandaşa en doğru bir şekilde duyurmamız gerekiyor. Yaptığımızı anlatmamız gerekiyor. Bunları da sizler aracılığı ile yapacağız. Kendi sosyal hesaplarımızdan web sayfalarımızdan da yapacağız. Ama sizler üzerinden de bunu inşallah sürdüreceğiz. İnşallah başta ülkemize milletimize Kemer’imize Antalya’mıza ve bizlere hayırlı bir görev süresi olur. Yaşayarak göreceğiz, bazı şeyleri öğrenerek arkadaşlarımızdan bilgi edinerek sürdüreceğiz görevimizi. Hem bizim için hem Kemer için inşallah hayırlı bir tayin olmuştur diye umutluyum.”

MEHMET ŞİRİN YAŞAR KİMDİR?

Muş Bulanık doğumludur. İlköğrenimini Bulanık’ta, liseyi Aydın Efeler Lisesinde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde 2 yıl okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıl süreli avukatlık stajını tamamlayarak kısa bir süre Avukatlık yaptı.

2004 yılında Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. Manisa Kaymakam Adayı olarak çeşitli staj aşamaları içerisinde, Çankırı Şabanözü ve Aksaray Ağaçören ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 9 ay süreyle İngiltere'nin Manchester şehrinde yabancı dil ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla eğitim programına katıldı.

91. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı derecesiyle bitirdikten sonra, sırasıyla Burdur'un Çavdır, Siirt’in Aydınlar, Kayseri’nin Yeşilhisar, Van’ın Erciş ilçesinde görev yaptı. Cumhurbaşkanlığının 1 Eylül 2018 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Kemer Kaymakamı olarak atanan Mehmet Şirin Yaşar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, “Türkiye’de Mülki İdare Sistemi ve Mülki İdare Amirliği” adlı teziyle Yüksek Lisans yapmıştır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X