bursa escort Patara Antik Kenti'nde nostalji konseri
Reklamı Geç
Advert
Advert

Patara Antik Kenti'nde nostalji konseri

Kaş ilçesindeki Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından nostalji konseri düzenlendi.

Patara Antik Kenti'nde nostalji konseri
Patara Antik Kenti'nde nostalji konseri Kemer Gözcü
Bu içerik 283 kez okundu.
Advert

Likya Birliği Meclisi Binası'nda düzenlenen Nostalji Konseri'ni, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zülfü Çelik, Patara Antik Kenti Kazıları Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, arkeolog araştırmacı Prof. Dr. Fahri Işık, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kaş İlçe Sağlık Müdürü Dilek Kandur, Kalkan Kültürevi Yöneticisi Fatoş Bakır Yüksel, Kaşlılar ve Kaş çevresinde yaşayan yerleşik yabancılar izledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın düzenlediği konserde Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçıları sahne aldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren konserde, sanatçılar Özlem Seven ve Ahmet Dağyar antik meclis binasında nostalji rüzgarı estirdi. Sanatçılar 'Seninle bir dakika', 'Öyle sarhoşum ki', 'Kaybolan yıllar', 'O gemide ben de olsaydım', 'Kadınım', 'Kimler geldi kimler geçti', 'Tek başına' gibi nostalji şarkıları seslendirdi. 'Memleketim' şarkısıyla sona eren konserde, sanatçılar ayakta alkışlandı.

Konser sonunda bir konuşma yapan Prof. Dr. Havva İşkan Işık, "Dünyanın çok önemli uygarlığı olan Likya Birliği'ne başkentlik yapan Patara'nın dünyanın ilk demokratik meclisi bu gece şarkılarla, nostaljiyle buluştu. Patara'dan müziğin tınısı yayıldı. Bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını istiyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zülfü Çelik de "Antik Kent Konserleri'ni geçen yıl başlattık. Bu faaliyeti uluslararası düzeye çıkararak, antik kentlere duyarlılığı artırmak istiyoruz" diye konuştu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X