bursa escort GERİ SAYIM BAŞLADI!
Advert

GERİ SAYIM BAŞLADI!

Kemer’de bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek “Sea To Sky Enduro Yarışları” için geri sayım başladı. 26-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek yarışlara 185’i yabancı 220 sporcu katılacak.

GERİ SAYIM BAŞLADI!
GERİ SAYIM BAŞLADI! Kemer Gözcü
Bu içerik 630 kez okundu.
Advert

Kemer’de bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek “Sea To Sky Enduro Yarışları” için geri sayım başladı. 26-29 Eylül 2018 tarihlerinde Kemer’in muhteşem doğasında gerçekleştirilecek yarışlar Kındılçeşme’de Plaj Etabı ile start alacak. Yarışlar zorlu final etabı olan Çamyuva Sahilinden start alacak ve Tahtalı Dağı’nın zirvesinde 70 kilometrelik etap ile son bulacak. Bu yıl yarışlara Göynük-Çalıştepe ile Kesmeboğazı-Göynük arasında koşulacak yeni Orman Etapları da eklendi. Bu yıl İngiltere’den 45 sporcu Sea To Sky yarışlarına katılacak. Almanya ve çevresinden, İspanya, Fransa, İtalya’dan çok sayıda Endurocu bu yarışlarda yer alacak. Ayrıca Güney Afrika, Amerika, Rusya, Gürsistan, Bulgaristan gibi tüm dünyadan 30’a yakın ülkeden katılımcılarda yarışlarda yer alacak.

‘BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK’

Yarışı organize eden Kemer Enduro Motosiklet Kulübü’nün Başkanı Semih Özdemir, “Bu yıl Uluslararası olarak düzenlediğimiz “Sea To Sky” yarışlarımızın 9’uncusunu, 26-29 Eylül tarihleri arasında Kemer’de organize edeceğiz. Bu yıl yarışlarımız 4 gün olacak. Yarışlarımıza bir gün daha ekledik. Çünkü yurt dışından gelen yarışçılarımız daha çok motosiklete binmek istedikleri için yarışları bir gün daha uzattık. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Kayıtlarımız tamamlandı. Yurt dışı katılımız bu sene çok iyi. Şu ana kadar dünyanın dört bir yanından kayıt yaptıran 220 sporcumuz var. Ve bu sporcularımızdan 185’i yabancı ülkelerden gelen sporculardan oluşuyor. 26 Eylül 2018 Çarşamba günü Plaj yarışımız Kındılçeşme’de gerçekleşecek. Sonrasında Orman Yarışımız Göynük’den başlayacak 40 kilometrelik olan bu etabımız Çalış Tepesi’nde son bulacak. Yine bu yıl yeni eklediğimiz Kemer Kesme Boğazı’ndan start alacak ve Göynük Vadisi’nden aşağıya inerek Göynük’de bitireceğimiz bir etabımız daha olacak. Ve son olarak da en büyük ve en zorlu final etabı da Çamyuva Sahilinden start alarak Tahtalı Dağı’nın zirvesinde 70 kilometrelik bir etap ile yarışlarımız son bulacak” dedi.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA SPORCU VE KAFİLE KEMER’E GELECEK!

Bu yıl Fabrika Pilotları Alfredo Gomez, Billy Bolt, Wik Yang, Mario Roman gibi ünlü yarışçıların da bu yarışta yer alacağını ifade eden Semih Özdemir, oldukça güzel bir yarış beklediklerini belirtirken Kemer’in bu sporda bu kadar popüler olmasını da şu sözlerle açıkladı:

“Yarışımızın dünya üzerinde bu kadar çok tercih edilmesinin ve popüler hale gelmesinin en büyük sebebi Kemer’in coğrafi yapısının, Enduro ve Extream Enduro için çok uygun olmasından kaynaklanıyor.  Kemer Bölgesinin turistik bir destinasyon oluşundan dolayı ulaşım ve konaklama kolaylığı, otelden çıkıp parkura ulaşma mesafesi, yarışçıların ailelerin ile birlikte gelip aynı zamanda burada aileleri ile birlikte tatillerini yapabilme olasılıkları sporcularımızı en çok cezbeden durumlar. Örneğin sporcular yarış etabından döndükten sonra yine akşam yemeğini ailesi ile birlikte tatil havasında geçirebiliyorlar. Bu yüzden Kemer’i çok seviyorlar ve bu yarışa da büyük önem veriyorlar. Çok ilgi görüyoruz. Son bir örnek daha verecek olursak, geçen yıl Portekiz’den ilk kez Türkiye’ye geldiklerini söyleyen 13 sporcumuz vardı bu yıl bu sayı 25 kişiye çıktı. Bu nedenle bu yarışımız aynı zamanda turizm aktivitesi olarak da bölgeye büyük katkı ağlamaktadır” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Sea To Sky
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa