bursa escort Girişimci kadın, kendi kozmetik markasını yarattı
Advert

Girişimci kadın, kendi kozmetik markasını yarattı

Antalya'da oturan güzellik uzmanı İlknur Köni Aldemir (44), 1996 yılında girdiği kozmetik sektöründe KOSGEB desteğiyle 'Ceres' adıyla kendi markasını yarattı.

Girişimci kadın, kendi kozmetik markasını yarattı
Girişimci kadın, kendi kozmetik markasını yarattı Kemer Gözcü
Bu içerik 456 kez okundu.
Advert

Antalya'da 22 yıldır kozmetik sektöründe faaliyet gösteren güzellik uzmanı İlknur Köni Aldemir, doktor eşiyle yurt dışına giderek kendi alanında eğitim aldı ve yeni uygulamaları öğrendi. Deneyimini arttıran Aldemir, daha sonra döndüğü Antalya'da ilk güzellik klinik çalışmalarına başladı. Yurt dışından gelen turistlerin, daha ucuz buldukları kuaför ve güzellik hizmetlerine olan ilgiden dolayı tur şirketleriyle anlaşan Aldemir, 'Sağlık ve Güzellik Turizmi' adı altında turlar düzenlemeye başladı.

2010 YILINDA AR-GE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

İşini büyütmeye ve kendi kozmetik markasını yaratmaya karar veren İlknur Köni Aldemir, bu amaçla 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Kimya bölümündeki akademisyenlerle Ar-Ge çalışması yaptı. Ar-Ge çalışmalarında başarılı olması üzerine Aldemir, medikal estetik sektöründe 'Köni Kimya'yı kurdu. Bu sayede işin üretim kısmında yer alan İlknur Köni Aldemir, ilk üretimini ise saç ürünlerine yönelik gerçekleştirdi. Aldemir, daha sonra 'güzel saçlı kraliçe' anlamına gelen 'Ceres' adıyla kendi markasını yarattı.

KOSGEB'İN TÜM DESTEKLERİNDEN YARARLANDI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) açtığı girişimcilik kurslarına da katılan İlknur Köni Aldemir, "Her şeyden önce iyi bir şeyler yapmaya inandık. Başarmak için çok çalıştık. Sürekli piyasa araştırması yaparak ürünlerimizi geliştirmeye gayret gösterdik. KOSGEB'in nitelikli eleman, genel destek programı, kapasite artırımı, fuar destekleri, faizsiz kredi gibi hemen hemen tüm desteklerinden yararlandım" dedi.

2013 yılında satış, pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdiğini anlatan Aldemir, Ar-Ge çalışmalarında piyasada beklentinin ötesinde satış ve başarı grafiği yakaladığını belirtti. Ürünlerinin dünyaca kabul gören laboratuvarda test edilip onaylandığını kaydeden Aldemir, "Şu anda leke, lazer epilasyon ve selülit gibi uygulamalardan sonra kullanılan, krem, yüz temizleme, yaşlanma karşıtı gibi ürünler geliştirdik. 56 referans ürüne sahibiz" dedi.

YURT DIŞINA AÇILDI

İlknur Köni Aldemir yurt dışındaki fuarlara katıldıklarını, yeni iş birlikçilerle tanışıp Dubai, Çin, Umman, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran gibi ülkelere ürün gönderdiklerini belirtti.

Türk kadının kendine inandıktan sonra içinde girişimcilik varsa her şeyi yapabileceğini belirten İlknur Köni Aldemir, "Sektörün ihtiyaçlarını iyi analiz etmek ve stratejik plan yapmak çok önemlidir. Eğitim alarak kaliteli ürünler çıkarıp gerekli sertifikaları aldıktan sonra insanların güvenini kazanmak gerekir. Devletimiz girişimci olmak isteyenlere desteklerini esirgemiyor. Doğru yerde doğru zamanda olduğunuz zaman başarmamak için bir sebep yok. Siz sadece inanın ona göre adımlar atın" dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa