bursa escort Alanya triatlon heyecanına hazır
Advert

Alanya triatlon heyecanına hazır

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 22- 23 Eylül tarihlerinde bu yıl 28'incisi düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon- Aquatlon Final müsabakalarına şehir olarak her yönüyle hazır olduklarını açıkladı.

Alanya triatlon heyecanına hazır
Alanya triatlon heyecanına hazır Kemer Gözcü
Bu içerik 329 kez okundu.
Advert

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in büyük uğraşlarıyla geçen aylarda Türkiye Triatlon Federasyonu'nun yeni başkanı Bayram Yalçınkaya ile Avrupa Triatlon Kupası'nın Alanya'da yapılması için imzalanan protokolün ardından başlanan hazırlık aşamaları tamamlandı. Başkan Yücel, bu yıl 28'incisi düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve ek olarak Alanya'da yapılması kararlaştırılan Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon- Aquatlon Final müsabakalarına şehrin her yönüyle hazır olduğunu açıkladı.

35 ÜLKEDEN 900 SPORCU KATILACAK

Türkiye'de triatlonun çıkış noktası olarak gösterilen ve Avrupa'nın da sayılı müsabaka alanı olarak lanse edilen Alanya'da bu yıl düzenlenecek olan Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakalarına elitler, gençler, yaş grupları, yıldızlar, minikler ve ulusal paratriatletler kategorisinde 35 ülkeden yaklaşık 900 sporcunun katılması bekleniyor. Yarışlar için resmi kayıtların 21 Eylül Cuma günü alınacağı açıklandı.

TOKYO OLİMPİYATLARI İÇİN PUAN VERECEK

Alanya Belediyesi'nin her yıl profesyonelce, huzur ve güven içinde kusursuz bir şekilde düzenlediği Triatlon Avrupa Kupası müsabakalarının, 2020 Tokyo Olimpiyatları için puan veren bir yarış olacağı açıklandı. Bu anlamda da önem teşkil eden triatlon müsabakalarına, ulusal ve uluslararası çapta yüzlerce sporcunun bu yarışa büyük önem verdiği belirtildi.

BAŞKAN YÜCEL'DEN TRIATHLON HEYECANINA DAVET

Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakaları için büyük heyecan duyduklarını vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Triatlon Avrupa Kupası müsabakalarının her yıl olduğu gibi bu yıl da huzur ve güven içinde, halkımızın katılımıyla kusursuz bir spor organizasyonu olacağına inanıyorum. Bu yıl 35 ülkeden sporcu, idareci ve hakemi, turizmin yanı sıra sporun da başkenti olma yolunda hızla ilerleyen Alanya'mızda ağırlayacağız. Ayrıca Türkiye Triatlon Federasyonu Triatlon-Aquatlon Final müsabakaları da bu yıl şehrimizde olacak. 22- 23 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz bu 2 önemli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm halkımızı triatlon heyecanına ortak olmaya davet ederim" dedi.(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa