bursa escort Rektör Ünal’dan öğretim üyelerine teşekkür
Advert

Rektör Ünal’dan öğretim üyelerine teşekkür

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, TÜBİTAK ARDEB 2018 yılında destek almaya hak kazanan AÜ öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim etti.

Rektör Ünal’dan öğretim üyelerine teşekkür
Rektör Ünal’dan öğretim üyelerine teşekkür Kemer Gözcü
Bu içerik 466 kez okundu.
Advert

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, TÜBİTAK ARDEB 2018 yılında destek almaya hak kazanan AÜ öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim etti. AÜ Rektörlüğü Yönetim Kurulu Odası’nda gerçekleşen törene Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Küçükçetin, Ziraat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fen Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden ARDEB desteği almaya hak kazanan öğretim üyeleri katıldı.

Üniversitelerin en önemli amacının eğitimin yanı sıra bilimsel çalışmalar yapmak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Mustafa Ünal; “TÜBİTAK ARDEB tarafından yapılan değerlendirmede 1001, 3501 ve 1005 programlarının 2018 yılı sonuçları açıklandı ve Üniversitemizden 10 araştırmacımız bu programlar kapsamında destek almaya hak kazandı. Geleneğimizde “Marifet iltifata tabidir.” diye güzel bir sözümüz var. Bu bağlamda TÜBİTAK ARDEB desteği alan hocalarımızla bir araya gelip, bizzat birebir görüşerek kendilerini tebrik etmek ve teşekkür belgesi sunmak istedim.” diye konuştu.

Rektör Ünal, “Yönetime geldiğimiz yaklaşık üç yıllık süreç içerisinde bilimsel çalışmalar konusunda çok hassas olduk. Bu dönemde tamamen bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan üniversite başarı sıralamalarında her geçen gün Üniversitemizin üst sıralara yükseldiğini görmek bizleri gururlandırıyor. Örneğin URAP’ın yaptığı sıralamalarda daha önceki yıllarda ilk 20’ye giremezken geçen yıl ilk defa 19. sırada yer aldık. Bu tür sıralamalarda bilimsel çalışma ve araştırma yapan, projeler ortaya koyan akademisyenlerimizin, üniversitemizin üst sıralara yükselmesindeki katkılarının farkındayız. Üniversite olarak, evrensel düzeyde nitelikli bilimsel bilgi üreten, Ar-Ge faaliyetleri yapan, teknoloji üreten, patente dönüştüren ve ürettiği bilimi toplumun yararına sunan akademisyenlerimize desteğimizi sürdürmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa