bursa escort Medya Çalışmaları Sempozyumu yapılacak
Advert

Medya Çalışmaları Sempozyumu yapılacak

Antalya'da 1-3 Kasım tarihleri arasında 3. Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu düzenlenecek.

Medya Çalışmaları Sempozyumu yapılacak
Medya Çalışmaları Sempozyumu yapılacak Kemer Gözcü
Bu içerik 431 kez okundu.
Advert

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin 1-3 Kasım tarihleri arasında Antalya'da düzenleyeceği 3. Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu'nun ana teması 'Dijitalleşen Dünyada İletişim Alanındaki Yönelimler' olarak belirlendi. Ulusal ve uluslararası alanda birbirlerinden farklı deneyim ve birikimlere sahip akademisyen ve uygulamacıların katılımıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda, dijitalleşen dünyada iletişim alanı, farklı geleneklerin bakış açılarıyla derinlemesine ele alınıp incelenecek.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan, "İçinde yaşadığımız bilgi çağında tüm dünyada bilgi iletişim teknolojileri her geçen gün inanılmaz bir hızla ilerliyor. Ülkelerin gelişebilmesinin ve birbirleriyle rekabet edebilmesinin en önemli yolu bilgi ekonomisine yatırım yapmaktan geçiyor. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak düzenleyeceğimiz sempozyumda dünyada ve Türkiye'de alanında öncü bilim insanlarıyla dijital iletişimin günümüzde geldiği noktayı tüm yönleriyle değerlendireceğiz" dedi.

Prof. Dr. Ayhan, dijital iletişimdeki ilerlemelerin siyasal yaşam, devlet hizmetleri, ekonomi, toplumsal yaşam ve gazetecilik pratikleri üzerine etkilerinin çok boyutlu olarak tartışılarak yapılması gerekenlerin ortaya konulmasını hedeflediklerini belirterek, sempozyumda sunulacak çalışmaların, uluslararası seçkin bir yayınevi tarafından İngilizce olarak basılarak tüm dünyada bilim dünyasının ilgisine sunulacağı bilgisini verdi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa