bursa escort 'İki Ülke İçin Bir Kalp' sergisi
Advert

'İki Ülke İçin Bir Kalp' sergisi

Türkiye ile Rusya arasındaki kültürel ilişkilere katkı sağlayan 'İki Ülke İçin Bir Kalp' adlı proje kapsamında açılan resim sergisinde, Türk ve Rus ressamların fırçalarından çıkmış 'anne ve çocuk' konulu yağlıboya çalışması resimler beğeniye sunuldu.

'İki Ülke İçin Bir Kalp' sergisi
'İki Ülke İçin Bir Kalp' sergisi Kemer Gözcü
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Türkiye ile Rusya arasındaki kültürel ilişkilere katkı sağlayan 'İki Ülke İçin Bir Kalp' adlı proje kapsamında açılan resim sergisinde, Türk ve Rus ressamların fırçalarından çıkmış 'anne ve çocuk' konulu yağlıboya çalışması resimler beğeniye sunuldu. Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini 'İki Ülke İçin Bir Kalp Projesi'nin koordinatörü Meryem Yolaç, kütüphane müdürü Muharrem Dal, Kültür Memur-Sen Antalya Şubesi Başkanı Esat Esmeray birlikte kesti.

Proje koordinatörü ve Rusya merkezli '21. Yüzyılın Madonnası & Annelik Kültürünü Destekleme ve Geliştirme Vakfı'nın Başkanı Meryem Yolaç, 'Anne ve çocuk' konulu eserlerin Türkiye'nin birçok şehrinde sergilendiğini hatırlattı. Yolaç, "Vakıf olarak geleneksel aile kültürünün korunmasına önem veriyoruz, sürdürülebilmesi için çaba gösteriyoruz, sanat yoluyla toplumlara ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

29 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak sergide 30 eser yer aldı. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa