bursa escort Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
Reklamı Geç
Advert
Advert

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, geçtiğimiz yıl Ağustos ayı Meclis Toplantısında 2014 seçimlerinde yapmayı taahhüt ettiği spor kompleksi ve yaşam alanı projesini yapacağını beyan ederek meclisten kredi yetkisi ile aldığı 6 milyon 719 bin TL’nin ne için kullanıldığı belirlenemeyince proje hayal oldu. Gül, içinde yüzme havuzu, spor salonu, çok amaçlı salonların ve ibadethanenin yer alacağı iddia edilen projeyi tekrar Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme getirdi. Belediye tarafında yapılacağı beklenen proje alanı için Başkan Gül, meclisten yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkartılarak 29 yıllığına verme yetkisini aldı.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Kemer Gözcü
Bu içerik 2202 kez okundu.
Advert

Başkan Gül’den yap boz

Kemer’in gündemini uzun zamandır meşgul eden ve belediye meclisinde tartışmalara neden olan Kuzdere Kültür ve Alışveriş Merkezi Projesi, Eylül Ayı Meclis Toplantısında tekrar gündeme geldi. 

Geçtiğimiz yıl Kemer Belediyesi Ağustos Ay Meclis Toplantısı’nda, Kemer’in Arslanbucak ve Kuzdere Mahallelerine yapılması planlanan spor, kültür ve sosyal donatı alanları içeren 2 ayrı proje için Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 6 milyon 719 bin TL’lik borçlanma yetkisi istemişti. Gül, bu projelerin inşaatını belediye olarak yapacaklarını, sadece dışarıdan malzeme alınacağını belirtmiş, AK Partili Meclis üyeleri ise proje aşamasında bulunan bu yatırımların ihale aşamasına geldiğinde borçlanma yetkisinin konuşulması gerektiğini savunmuştu. Ancak tartışmalı geçen görüşmeler sonunda Mustafa Gül’e borçlanma, temlik ve ipotek işlemleri için yetki verilmişti. 

CEVAP VEREMEDİ

Borçlanmanın ardından 6 ay gibi bir süre geçti, ancak projeler ile ilgili ne bir ihale ne de somut bir adım atılmadı. Bunun üzerine Ak Partili meclis üyeleri 2018 yılının Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda kullanılan 6 milyon 719 bin liralık kredinin nereye harcandığı konusunda Başkan Mustafa Gül’den cevap istemiş, Başkan Gül ise soru başka yerlere çekerek mecliste gerginliğe neden olmuştu. Güvenlik görevlilerinin de salona girdiği gerginlik büyümeden sona ermişti.

1 YIL SONRA YIKIM 

Aradan geçen 1 yıllık süre sonrası Kuzdere Mahallesi'nde, 2018’in temmuz ayı başlarında belediyeye ait olan ve üzerinde binaların bulunduğu bölgede Mustafa Gül'ün talimatı ile yıkım gerçekleştirildi. Yıkım çalışmaları sırasında açıklamada bulunan Başkan Gül, "Daha önce bölgeye belediye hizmet binası yapmayı düşünüyorduk. Bu projenin bölge için ölü bir yatırım olacağını düşündüğümüz için Kültür ve Alışveriş Merkezi açmaya karar verdik. Bu bölgeyi canlandırmak, kalkındırmak için burada bir kültür merkezi, çok amaçlı salonlar, sinemalar ve içerisinde halkımızın ihtiyaçlarını görebilecekleri büyük mağazaların yapıldığı bir alan haline getireceğiz. Yine bu bölgede, artık camiler de sohbetli düğünlerimizin, nikâhlarımızın yapıldığı bir dönemde burada bir alanda bahçe içerisinde bu amaçla kullanmak için bir mescit gibi binayı inşa edeceğiz. Bunların temelini atmak üzere bugün buradayız” demişti.

6 MİLYON 719 BİN TL’YE NE OLDU?

Aradan geçen bir yıllık süre içerisinde projeler ile ilgili Kemer Belediyesi hiçbir adım atmazken proje için çekilen 6 milyon 719 bin TL’nin nerede ve nasıl kullanıldığı ise merak konusu oldu. Birçok meclis toplantısında gündeme gelen kredi için verilen soru önergelerine Başkan Mustafa Gül cevap vermek yerine konuyu reddettirerek başka yerlere çekti.

Gazetemizin geçtiğimiz günlerde manşetten verdiği ‘’Mustafa Gül’ün projeleri yalan oldu’’ haberimizin ardından gündeme gelen proje için Başkan Mustafa Gül çareyi yap-işlet-devret modelinde buldu. 

29 YILLIĞINA İHALE EDİLECEK

Dün yapılan Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Kuzdere'ye yapılacak kültür ve alışveriş merkezinin yap- işlet- devret modeliyle ihaleye çıkması için meclis gündemine getirdi. Burada yapılacak olan kültür ve alışveriş kompleksinin ticari kısmının ve yeni alışveriş merkezinin 29 yıllığına yap- işlet- devret modeliyle ihale edilmesini öngören gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

CANİK: ‘3 AY İÇERİSİNDE BİTİRECEĞİM’ SÖZÜNÜ GALİBA UNUTTU

Ak Partili Kemer Belediye Meclis üyesi Emine Canik, meclis toplantısının ardından gazetemize açıklamalarda bulundu. Kemer Belediye Başkanının sorulan soru önergelerine kaçamak cümleler kurarak konuları geçiştirmesinden dolayı bir meclis üyesi olarak üzüntü duyduğunu aktaran Emine Canik, “Çünkü Ağustos 2017 yılı meclis toplantısında konusu geçen Kuzdere Mahallesi giriş noktasında bulunan 51 ada 3 parsel yere spor kompleksi, yüzme havuzu, yaşam ve kültür salonu yapmayı taahhüt eden Belediye Başkanı şimdi ise o gün Belediye Meclisinde verdiği ‘İlk kazmayı ben vurup 3 ay içerisinde bitireceğim’ sözünü galiba unutmuş.

Bu vesile ile biz Ak Partili meclis üyelerini ve diğer meclis üyelerini konuşturmayan Gül’e buradan cevap verme gereğini duydum. Bu konuda söz isteyip bu konunun ayrıntılı bir şekilde araştırılıp komisyonca belirlenmesi gerektiği söylenmesine rağmen dikkate almayan Mustafa Gül ardından konuyu oylayarak yarın ihaleye çıkarılmasının kararını aldırdı” dedi.  

6 MİLYON 719 BİN LİRAYI NEREYE KULLANDI?

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün meclis üyelerini ve Kemer halkını kandırdığını ifade eden Canik, “Kemer Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla geçtiğimiz yıl Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda meclisten aldığı borçlanma yetkisi ile alınan 6 milyon 719 bin liralık parayı iddia ettikleri projelere kullanmayıp nerelerde kullandıklarını sormak istiyorum. Bir de tasarruftan bahsediyorsunuz. Bunun adı yalancılıktır, iki yüzlülüktür. Tabiri caizse meclis üyelerini ve Kemer halkını kandırmaktır. Söz konusu olan yer için hem kredi çekip para alıp hem de projeyi yapmayıp mecliste tekrar gündeme getireceksin, ardından da 29 yıllığına yap işlet devret modeli ile kimlere peşkeş çekeceksiniz? Sayın Başkan yarın Kemer halkının yüzüne nasıl bakacaksınız? Hem kredi çekip belediyeyi borç batağına sürüklüyorsunuz hem de yap işlet devret modeli ile uzun süreli birilerine vermek istiyorsunuz. Bu konu hakkında konuşmak isteyen Belediye Meclis üyelerinin sözlerini kesip oldu bittiye getirmeniz nedeniyle sizi kınıyorum. Bu işin de ayrıca takipçisi olacağım. Buralar sizin babanızdan kalma yerler değil. Siz bir yerlere ihale etmeyi ve satmayı çok iyi bilirsiniz. Bir belediye meclis üyesi olarak Kemer halkına ait bu yerlerde bu şekilde birilerine peşkeş çekilmesi beni ve Kemer halkını üzer. Kemer halkı böyle yönetilmeyi hak etmiyor” diye konuştu.

Ahmet Duran YENİGÜN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X