bursa escort Cumartesi Pazarı, sokak arasından kurtuluyor
Advert

Cumartesi Pazarı, sokak arasından kurtuluyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, turistlerin de yoğun olarak kullandığı 'Cumartesi Pazarı'nın sokak aralarında kurulmasına son verip aynı yerinde atıl durumda bulunan 8 bin 500 metrekare genişliğe sahip alana taşınacağını açıkladı.

Cumartesi Pazarı, sokak arasından kurtuluyor
Cumartesi Pazarı, sokak arasından kurtuluyor Kemer Gözcü
Bu içerik 376 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi, Antalyalıların 'Sosyete Pazarı' adını verdiği, cumartesi günleri Şirinyalı Mahallesi'nde kurulan semt pazarını sokak aralarından kurtarıyor. Pazar, yine kurulduğu yerde 8 bin 500 metrekare genişliğindeki alana alınması için çalışmalar devam ederken Başkan Uysal, gelinen aşamayı yerinde denetledi.

Esnaf ve alışverişe gelen insanların daha sağlıklı, hijyenik ve rahat ortamlarda alışveriş yapabilmesi için Muratpaşa'da sokak pazarı bırakmama noktasında önemli bir çabayı hayata geçirdiklerini belirten Başkan Uysal, “Sokaklarda pazar kurulması Antalya'mıza yakışan bir durum değil. Haftada bir gün kurulduğu mahallede günlük hayatı felç noktasına getiren, apartman girişlerini kapatan, itfaiye ve ambulans girişlerini neredeyse imkansız kılan bir durum kabul edilir değil. O nedenle, mümkün olan yerlerde kapalı pazar yerlerimizi yapıyoruz, aksi durumda atıl kamu arazilerini düzenliyoruz" diye konuştu.

Antalya pazarlarının her türlü sebze ve meyvenin en iyisinin, en tazesinin en uygun fiyatla bulunabileceği yerler olduğunu belirten Başkan Uysal, hayata geçirilen düzenlemelerle pazarları alışveriş için tercih edilen noktalar haline getirdiklerini söyledi. Bununla birlikte pazar esnafının da düzgün, kalıcı hak sahibi olma noktasına taşıdıklarının altını çizen Başkan Uysal, “Pazar yerlerine ilişkin düzenlemeler yaparken aynı zamanda birtakım alışkanlıkları da değiştiriyoruz. Bu kolay olmuyor ama iyinin daha iyisini aramaktan vazgeçmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Böylesine bir düzenlemenin şimdi Cumartesi Pazarı için hayata geçirileceğini aktaran Başkan Uysal, “Cumartesi Pazarı sevilen, turistlerin de çok alışveriş yaptığı Antalya'nın önemli pazarlarından biri. Şimdi bu pazarımızı kurulduğu yerde, yeri değişmeden atıl ve boş duran bir alana alıyoruz" dedi. Yeni düzenlemeyle gerek mahalle sakinlerini gerekse Antalya'nın farklı mahallelerinden pazara gelen kent sakinlerinin rahat edeceğini belirten Başkan Uysal, “Geniş tezgah aralarıyla insanlarımızın rahatça alışveriş yapabileceği bir ortam sağlıyoruz. Bir sokak pazarımız açık alan pazarına dönüşüyor" dedi.

Başkan Uysal, Cumartesi Pazarı'na ilişkin çalışmaları eylül ayı içinde tamamlanacağını da sözlerine ekledi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa