bursa escort ‘Aynaya önce kendin bak’
Advert

‘Aynaya önce kendin bak’

Canik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Canik, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Kurban Bayramı öncesi Kemer’de haftalık yayınlanan bir gazeteye yapmış olduğu kendisi ve eşi Kemer Belediye Meclis Üyesi Emine Canik hakkındaki açıklamalara cevap verdi.

‘Aynaya önce kendin bak’
‘Aynaya önce kendin bak’ Kemer Gözcü
Bu içerik 2065 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘Başarısızlık rekoru kırdı’

Canik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Canik, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Kurban Bayramı öncesi Kemer’de haftalık yayınlanan bir gazeteye yapmış olduğu kendisi ve eşi Kemer Belediye Meclis Üyesi Emine Canik hakkındaki açıklamalara cevap verdi. Başkan Mustafa Gül’ün yapmış olduğu açıklamalar ile kendisini gülünç duruma düşürdüğünü ifade eden Murat Canik, bir belediye başkanın gülünç duruma düşmesinin kendisinin de uygun görmediğini söyledi. Canik, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kurban Bayramı öncesi ilçemizde yayınlanan haftalık bir gazetede yapmış olduğu açıklamadan dolayı şahsım ve belediye meclis üyesi olan eşim adına cevap verme gereği duydum. Mustafa Gül her zaman yaptığı gibi Kemer halkını yanıltmaya ve yanlış bilgilerle kendisi hakkındaki eleştirileri başka yerlere çekmeye devam ediyor.”

Mustafa Gül’ün kendisinin cevaplaması amacıyla yaptığı açıklamalarının bir belediye başkanına yakışmadığını ifade eden Canik, “Her ne kadar soruluş biçim ve tarzı bir belediye başkanının ciddiyetine yakışmıyor ise de ben ve ailem kendimiz ile ilgili sorulan sorulara her zaman cevap veririz” dedi. 

‘BİR İLKE DAHA İMZA ATTI’

Gül’ün Kındılçeşme ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap veren Canik, “Kındılçeşme’de bahsedilen plaj, yeğenim ve yabancı ortağı tarafından Kemer Belediye Başkanın da akrabası olan Mustafa Samıt’tan kiralanmıştı. O tarihte açılan işletmeye tüm ailecek yeğenimize biz de destek olmuştuk. Kiralanan yer, 250 bin dolar gibi bir yatırım yapılarak Kemer’in de ihtiyacı olan ve ailelerin de rahatça gidebileceği alkolsüz bir işletme olarak açılmıştı. Kamuoyunun bilmesi gereken en önemli husus işletmenin kapatılmış olması değil, ısrar ile Belediye Başkanımız tarafından yıkılmak istenmesidir” dedi. 

“Yıkılma işleminden önce birçok vatandaşımızda denendiği gibi kendi politikalarına sessiz kalıp biat etmemiz istenmiştir” diyen Canik, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Ancak başarılı olamamıştır. Trajikomik diğer bir durum ise kendisinin kurdelesini kesip açtığı bir işletmenin yıkım emrini de kendisinin vermesi. Belediyecilik literatüründe Sayın Gül bir ilke daha imza atmıştır.” 

‘GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞMESİNİ UYGUN GÖRMEM’

Mustafa Gül’ün açıklamasındaki, ‘burayı neyin karşılığında aldınız, neyin karşılığında verdiniz’ sorusuna da anlam veremediğini aktaran Murat Canik, “Ben Mustafa Gül’ün ticari yeteneğinin ve kabiliyetinin zayıf olduğunu biliyorum. Ancak Kemer Belediye Başkanının gülünç duruma düşmesini ben bile uygun görmem. O açıdan bu soruyu da cevaplayayım;

İşletmeler ticari kazanç elde etmek için açılır. İstihdam sağlar ve katma değer elde edilir. Bölge ve ülke refahının iyileşmesi için en önemli faktörlerdir. Ayrıca şunu da hatırlatmamda yarar var; ‘Belediye Başkanı olan ben değilim’, yani bir imza yetkim yok ve bu imza yetkisi olmayınca hiçbir şey alınıp verilmeyeceğini kendisi en iyi bilenlerdendir. Çünkü rüşvet ve irtikaptan kendisi yargılanıyor. Sanırım Canik ailesi olarak ilgili sorulara cevabımız fazlasıyla yeterli olmuştur” dedi. 

‘ALELACELE YIKIMINA NİÇİN KARAR VERDİN?’

Konu ile ilgili kendisinde Mustafa Gül’ün cevaplaması istediği sorular olduğunu belirten Murat Canik, “Konu ile ilgili haliyle bizimde sorularımız olacak; Bahsettiğimiz işletmenin kaçak olduğunu iddia ederek, yıkımını gerçekleştirdiniz. Bu işletmenin arkasında malum akrabanız olan Mustafa Samıt’ın betonarme villası vardır. Yıllardır bu villanın yıkım kararı olmasına rağmen villayı yıkmayıp açık terastan ibaret olan bir işletmenin alelacele yıkımına niçin karar verdiniz? Bu işletme eğer imara uygun değilse neden bizzat kendiniz buranın açılış kurdelesini kestiniz? Kemer’de sayenizde yüzlerce kaçak bina, büfe vesaire var iken özellikle burayı neden seçtiniz? Umarız Sayın Gül en kısa zamanda bu soruların cevabını bizim de yaptığımız gibi cevaplar. Eğer cevaplamaz ise keyfi yıkım yapmış olduğu tescil edilmiş olur” diye konuştu.

‘BAŞARISIZLIK REKORU KIRMIŞTIR’

Gül’ün Beldibi Mahallesi’ndeki otel ile ilgili yaptığı açıklamalara da cevap veren işadamı Murat Canik, “Otel ile ilgili daha öncede hakkımda birkaç haber yapıldı ve sorulan sorulara tarafımca cevap verildi. Kamuoyunu yeterince aydınlattığıma eminim. Ancak sayın Gül için tekrar bir açıklama yapayım. Bahsettiğiniz tesis benim yani Kemerli bir şirketin vesilesi ile bölgemize yapılmış 50 Milyon Euro’luk bir yatırımdır. Belediye ve Bürokrasi zorluklarına rağmen bu tesis bitirilip hizmete açılmıştır ve şu an hizmete devam etmektedir. Yaklaşık olarak 400 personel çalışıyor ve bölgemize ciddi bir katma değer sağlıyor. Kendisi ise, Kemer halkına seçim beyannamesinde söz vermiş olduğu 49 projeden hiçbirini gerçekleştirememiştir ve adeta bu alanda başarısızlık rekoru kırmıştır. Sayın Gül’ün hiçbir projeyi bitiremediği gibi özel sektörün yani bizlerin tüm zorluklara rağmen bitirdiğimiz projeleri anlamasını zaten beklemiyoruz.”

‘HUKUKİ BAĞIM KALMAMIŞTIR’

Otel ile ilgili alacakları dışında hiçbir hukuki bağı kalmadığını aktaran Canik, “Gelelim alacak verecek meselesine. Başkan Gül, yetkisinde ticari şirketlerin muhasebe hususlarını takip etme gibi bir görev tanımlaması yoktur. 2013 yılının Kasım ayında hisselerimi devrettiğim otel şirketinden alacaklarım dışında hiçbir hukuki bağım kalmamıştır” dedi. 

‘AYNAYA KENDİNİZ BAKIN’

Gül’ün acıkmalarında eşi ve kendisi için aynaya bakmalarını tavsiye ettiğini ifade eden Canik, “Siz önce aynaya kendiniz bakın. Biz ailece ceza mahkemelerinde irtikap ve rüşvet suçlarından yargılanmadık ve yargılanmıyoruz da. 2014 seçimlerinde Kemer halkına söz verdiğiniz 49 projenin hiçbirini yapmadınız, bunun hesabını 2019 Mart seçimlerinde halka nasıl vereceğinizi düşünün. Benim ticari ilişkilerimi yargılamak size düşmez. Bu açıklamaları yapmak ve Kemer halkını bu konuda bilgilendirmek istedim” diye konuştu. 

Ahmet Duran YENİGÜN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa