bursa escort Konyaaltı'nda çok amaçlı konteynerler yenileniyor
Advert
Advert

Konyaaltı'nda çok amaçlı konteynerler yenileniyor

Konyaaltı Belediyesi ambalaj, plastik, elektronik eşya ve kullanılmış sıvı yağ gibi evsel atıkların ayrı ayrı toplanılması amacıyla geliştirdiği çok amaçlı çöp konteynerlerini yeniliyor.

Konyaaltı'nda çok amaçlı konteynerler yenileniyor
Konyaaltı'nda çok amaçlı konteynerler yenileniyor Kemer Gözcü
Bu içerik 413 kez okundu.
Advert

Atık Yönetimi Projesi'ni sahada uzun süredir uygulayan Konyaaltı Belediyesi, proje kapsamında evsel atıkları ayrıştırıyor ve geri dönüşüme kazandırıyor. Konyaaltı Belediyesi, Atık Yönetimi'yle ilçe sınırları içersinde ambalaj, kızartmalık atık yağ, pil ve elektronik eşya gibi evsel atıkları ayrı ayrı topluyor. Böylece insan sağlığını tehdit eden unsurlar ortadan kaldırılırken, geri dönüşüme sağladığı materyaller ile ülke ekonomisine de katkı sağlanıyor.

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Atık Yönetimi Projesi kapsamında geliştirilen çöp konteynerlerini tek tek yeniliyor. Zaman içinde eskiyen ve yıpranmış yüzüyle kötü görüntü oluşturan konteynerler, daha yeni ve modern olan konteynerler ile değiştiriliyor. Konyaaltı Belediyesi kendi atölyelerinde, kendi kaynaklarıyla ürettiği konteynerler ile ilk etapta 150 adet konteyneri yenileyecek. Daha sonra ise ilçe sınırı içindeki tüm konteynerler yenilenecek.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, birçok evsel atığı tek konteynerde ayrı ayrı toplayabildiklerini belirterek, “Geri dönüşüm alanında Konyaaltı Belediyesi ilkleri yapıyor. Bölgemizde birçok atığı geri dönüştürüyoruz. Başlattığımız çalışmayla yeni yüze kavuşan ve modernize edilen çok amaçlı konteynerlerimizi yeniliyoruz. Belediyemiz, kendi atölyelerimizde ürettiğimiz bu konteynerlerle de ayrıca kar sağlıyor. İlk etapta nüfus yoğunluğu fazla olan site ve okul çevrelerinde yaptığımız yenileme çalışmalarını ilerleyen günlerde tüm bölgemize genişleterek tamamlamış olacağız" dedi. (Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X