bursa escort Esnaf, Kemer için buluştu
Reklamı Geç
Advert
Advert

Esnaf, Kemer için buluştu

Kemer’de yıllardır yaşayan esnaf ve vatandaşlar, iş adamı Murat Canik tarafından düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi. Birlik ve beraberlik mesajının verildiği kahvaltıda Kemer’in sorunları konuşuldu. Belli aralıklarla sayılarını arttırarak toplanacaklarını ifade eden Murat Canik, “Elimizden geldiği kadar herkesi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Şu anda Kemer için birlikte olmaya ihtiyacımız var” dedi.

Esnaf, Kemer için buluştu
Esnaf, Kemer için buluştu Kemer Gözcü
Bu içerik 2697 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de yıllardır yaşayan esnaf ve vatandaşlar iş adamı Murat Canik tarafından Kemer Pastanesi’nde düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi. Kahvaltıya Ak Partili Kemer Belediye Meclis Üyesi Emine Canik, Merkez Mahallesi Muhtarı Yusuf Salova, Ahmet Güler, Osman Palçık, Erendiz Ellen’in yanı sıra uzun yıllar Kemer’de yaşayan esnaf ve vatandaş katıldı. Kemer’in sorunlarının konuşulduğu kahvaltıda konuşan Murat Canik, “20-30 yıldır Kemer’de yaşayan bizlerin son yıllarda birbirimizden biraz koptuk olduğunu hissediyorum. Bazılarımız Antalya’ya bazılarımız da başka yerlere giderek işlerimiz oralarda kurduk. Ancak şu anda Kemer için birlikte olmaya, birbirimizden uzaklaşmamaya ayrışmamaya ihtiyacımız var. Kemer’in sorunlarıyla ilgili en azından kendi içimizde birtakım şeyleri tartışabilmek, Kemer’in gelecek için neler yapılabilir bunlar üzerinden bir konsorsiyum vatandaş olarak oluşturmamız lazım. Bunlarla ilgili ben hakikaten ciddi rahatsızım. Elimizden geldiği kadar herkesi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Sizler de katılırsanız önümüzdeki süreçte bu kahvaltıları geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.

İlerleyen dönemlerde sayılarını artırarak daha çok kişiyle biraraya geleceklerine inandıklarını ifade eden Canik, “Bugün herhangi bir detay veya bir sorunla ilgili açıkçası ben sizin önünüze gelmek istemedim. Bugün hep beraber güzel bir gün geçirelim. Ama önümüzdeki buluşmamızda farklı düşüncelerimizi de inşallah paylaşırız. Kemer’in sosyal yaşantısına nasıl bir katkımız olur bunları birlikte konuşuruz tartışırız. İnşallah bu buluşma iyi bir birliktelik için vesile olur. Burada bulunan herkes benim çok iyi dostum. Belki bazılarınız birbiriniz ile yakın temasınız olmayabilir. Ama burada herkesle çok yakın hukukum var. Benim nasıl düşündüğümü, bizlerin nasıl düşündüğünü Kemer ile ilgili neler düşündüğümüzü ve sorunlarımızı çoğunluğunuz biliyorsunuz. Birlikte 20-30 yıldır aynı kader çizgisinde hareket ediyoruz. O açıdan önümüzdeki buluşmalarımızda da biraraya gelmeyi umuyorum. Bununla ilgili de bir whatsapp gurubu oluşturuyoruz. Çünkü bazen en yakınımızdaki insanı bile aramayı unutuyoruz. O yüzden whatsapp gurubunu oluşturuyoruz, en azından bir etkinlik ya da organizasyon olduğu zaman birbirimiz ile bir iletişimimiz olsun” diye konuştu.

Kemer’de uzun yıllardır turizmcilik yapan Erendiz Ellen de yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Hepinizi böyle bir organizasyonda birlikte görmek çok güzel. Sevdiğimiz saydığımız insanlar yanımızda. Kemer’i hepimiz çok seviyoruz. Zaten onun için hepimiz buradayız. 1983 yılından buyana Kemer’deyim ve maalesef Kemer’in ideal bir şekilde yönetilmediğini görüyoruz. İnşallah bundan sonra birlikte bir şeylerde yapabiliriz diye de düşünüyorum. Bu buluşmalar sadece konuşmada kalmasın. Hepimiz beraber bir el ele verip bir şeyleri değiştirelim. Çünkü, Kemer çok güzel bir yer ve turizm için de çok çok önemli bir yer. Bundan sonra dikkatli gitmek lazım diye düşünüyorum. Kemer’imize rant düşünen insanlar dolmasın. Kemer’imiz eskisi gibi olsun. Güzel ve nezih kalsın. Nezih insanlarla oturalım ve nezih insanlarla idare görelim.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X