bursa escort Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu
Advert

Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu

İspanya Halk Partisi Milletvekili José María Chiquillo, İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu öncesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. İkilinin görüşmesi İspanyol basınında geniş yer buldu.

Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu
Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu Kemer Gözcü
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

20-23 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu hazırlıkları sürerken, UNESCO İpek Yolu Programının Uluslararası Ağı başkanı José María Chiquillo, Antalya’da önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon ile yakın arkadaş olan Chiquillo, Büyükelçi Önhon’un Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile de arkadaş olduğunu öğrenince bu görüşmeyi ayarlaması ricasında bulundu.

İKİLİ SAMİMİ BİR ORTAMDA GÖRÜŞTÜ

Antalya’ya gelişinde Başkan Türel ile bir araya gelen Chiquillo, samimi bir ortamda geçen görüşmede UNESCO’nun çalışmalarını yoğunlaştırdığı kültürler arasındaki işbirliği, çok kültürlülük, ortak miras, farklı kültürler arasındaki uyum, kültürel alışveriş gibi konuların geçmişte olduğu gibi gelecekte de yürütebileceğine inandığını dile getirerek bunun da en kolay turizm vasıtasıyla olabileceğini ifade etti.

CHİQUİLLO, BAŞKAN TÜREL’DEN DESTEK İSTEDİ

Birleşmiş Milletler Turizm Organizasyonu’nun (UNWTO)yeni turizm koridorları, yeni güzergahlar açılması noktasında çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Chiquillo, Valencia’da 15 yüzyılda Venedikli tacirler tarafından Orta Asya ve Türkiye’den getirilen ipeğin bölgede önemli bir endüstri kaynağı haline geldiğine dikkat çekerek, Başkan Türel’den Valencia’nın 2020 forumuna dahil edilmesi yönünde desek istedi.

İSPANYA BASININDA YER ALDI

Başkan Türel de bu konuda elinden gelen çabayı göstereceğini belirtti. Türel ve Chiquillo arasında geçen bu görüşme İspanya’da yayınlanan gazete ve internet sitelerinde de yer buldu. Görüşme İspanya medyasında da geniş yer buldu.

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa