bursa escort ‘Kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz’
Advert

‘Kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz’

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalyalıların Kurban Bayramı’nı kutladı. Vali karaloğlu, mesajında, “Milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerine oynanan her türlü oyunu bertaraf edip, krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya edeceğiz. Milletçe, 2023 hedeflerimiz, 2053 ve 2071 vizyonlarımız doğrultusunda kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

‘Kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz’
‘Kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz’ Kemer Gözcü
Bu içerik 328 kez okundu.
Advert

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalyalıların Kurban Bayramı’nı kutladı. Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Münir Karaloğlu, bir bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevinci içerisinde olduklarını kaydetti. Vali karaloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, şehrimiz, ülkemiz, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, milli birliğimizi ve beraberliğimize daha da büyük bir önem vermemiz gerekmektedir. Şüphesiz her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da milli ve manevi değerlerimiz etrafında bütünleşerek milletçe, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendireceğiz. Milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerine oynanan her türlü oyunu bertaraf edip, krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya edeceğiz. Milletçe, 2023 hedeflerimiz, 2053 ve 2071 vizyonlarımız doğrultusunda kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz."

"Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman olduğu gibi bu bayramda da, karşılıklı sevgi ve saygının öne çıkması, dargınların barışması ve herkesin kardeşçe kucaklaşması en büyük temennimizdir. İnşallah, hep birlikte ve huzur içerisinde bir bayram geçirmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Bu anlamda, Antalya Valiliği olarak, tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehrimizde her türlü önlemi aldığımızı, ilgili birimlerimizin bayram boyunca halkımızın hizmetinde olacağını bilmenizi isterim. Mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını Cenabı Hak'tan niyaz ediyor, tekraren tüm Antalyalıların ve her vesileyle şehrimizi teşrif eden tüm misafirlerimizin bayramını tebrik ediyorum."

BAŞKAN MENDERES TÜREL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kurban Bayramı mesajında Antalyalıların bayramını kutladı. Başkan Türel, sevinçlerin paylaşıldığı, sosyal dayanışma ve barış ruhunun egemen olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörünün egemen olduğu anlamlı günler olduğunu kaydetti. Kurban Bayramının hayır yapma, yardım etme, paylaşma duygularının ön planda olduğu, insanların birbiriyle kucaklaştığı anlamlı bayramlardan olduğunu aktaran Türel, "Bu nedenle Kurban Bayramı bizler için her zaman özeldir. Kurban Bayramı'nı idrak edeceğimiz şu günlerde İslam coğrafyasında umutların yeşermesi ve birlik beraberliğin daim olması en büyük temennilerimden birisidir" dedi.

Türel bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili Antalyalılar, ülkemiz maalesef bu mübarek günlerde daha önce de sahneye konmaya çalışılan hain oyunlar ile tekrar karşı karşıya gelmiştir. Bugüne kadar karşılaştığı her ihanet ve oyuna karşı duran, zalimlere izin vermeyen bu millet, ülkesinin ve devletinin selameti için yine bir aradadır. Ülkemizi bölmeye, yok etmeye, dinimizi elimizden almaya çalışanlar bilsinler ki bu çabaları boşadır. Güçlü Türkiye, halkımızın ve ümmetin umudu olmayı sürdürecektir."

"Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bayram vecibelerinin rahatlıkla yerine getirilmesi için gereken bütün tedbirleri almış bulunuyoruz. Hiçbir ücret talep edilmeden hizmet verecek Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu Kapalı Pazarı olmak üzere üç kurban kesim merkezi hazırladık. Zabıta, itfaiye, ASAT ve ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamanız için gerekli tedbir ve önlemleri aldık. Kurban hayvanlarına eziyet edilmemesi, temizlik ve hijyen kurallarına uyulması dini vecibelerimiz arasındadır. Bu sebeple tüm vatandaşlarımızın kurban kesimlerinin sadece kesim yerlerinde, en güzel şekilde yapılması noktasında hassasiyet göstereceklerine inanıyorum."

"Antalya her alanda olduğu gibi, bayramlarımızın güzelliğini yaşama ve yaşatma hususunda da örnek bir şehirdir. Antalya'yı bir bayram şehri yapan bütün halkımıza, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı vesilesiyle hem ibadetlerini yerine getirecek olmalarından hem de yardıma muhtaç kişilere yardım eli uzatacağından eminim. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bu huzur dolu günlerin tüm insanlık için barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum."

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN

ATSO Başkanı Davut Çetin, Kurban Bayramı dolayısyla yayımladığı mesajda, bayramın Türkiye ve tüm İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni etti. ATSO Başkanı Davut Çetin, bayramların yardımlaşma ve dayanışma günleri olduğunu ifade etti. Bayramların birlikteliği arttıran manevi günler olduğunu belirten Davut Çetin, şunları kaydetti:

"Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutladık. Bu bayramında bizlere birlik, beraberlik ve sevinç getireceğine inanıyorum. Millet olarak birbirimizin sevinçlerini ve mutlulukları paylaştığımız gibi keder ve hüzünlerini de paylaşacağız. Ülke olarak milletimizin her türlü zorluğu yenecek ve her zorluğun üstesinden gelecek güce sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Yeter ki birlikteliğimiz ve beraberliğimiz bozulmasın. Ülkemiz, birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyerek, yarınlarını en güçlü şekilde inşa edeceğini biliyoruz. Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için tatile çıkacak olan tüm vatandaşlarımızın bu dönemde trafik kurallarına daha da duyarlı olmaya davet ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın bu konuda üzerine düşen sorumluluklara daha büyük bir hassasiyet göstermelerini diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum."

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Kurban Bayramı mesajında, tüm Antalyalıların bayramını kutladı. Ali Çandır, Antalyalıların, Türk milletinin, tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutladığını kaydetti. Kurban Bayramı'nın güzelliklere vesile olmasını dilediğini belirten Çandır, şöyle dedi:

“Toplumun çimentosu kültürümüz gelenek ve göreneklerimiz, bizi buluşturan, birleştiren temel değerlerimiz. Anadolu'nun 12 bin yıllık geçmişini miras alan bizler, tüm zenginliğiyle devraldığımız emaneti, daha da zenginleştirerek çocuklarımıza teslim etme sorumluluğundayız. Farklılıklarımız zenginliğimiz. Şimdi, kültürel ve toplumsal zenginliğimizi ekonomik zenginliğe dönüştürme zamanı."

"Ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Çatışma yerine birlik beraberlik içerisinde olmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Devletimizin zamanında alacağı doğru kararları bir an önce hayata geçirmesi en acil beklentimiz. İş dünyası her zaman devletinin yanındadır. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği gibi 'Türk milleti çalışkandır'. Daha fazla çalışarak, daha fazla üreterek, yaşadığımız ekonomik sıkıntıyı milletimizle dayanışma içerisinde atlatacağız."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa