bursa escort KOBİ'lere destek
Advert

KOBİ'lere destek

KOSGEB, '2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı' sayesinde KOBİ'lere 300 bin TL'ye kadar destek sağlayacak.

KOBİ'lere destek
KOBİ'lere destek Kemer Gözcü
Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

KOSGEB Antalya İl Müdürlüğü'nde '2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı' bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürü Şükrü Mısırlı, program hakkında KOBİ'lere bilgi verdi. Şükrü Mısırlı, KOSGEB veri tabanına kayıtlı, imalat ve sanayide faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmelerin kullanacağı yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlandığını açıkladı. Mısırlı, "KOBİ'lerimize destek amaçlı üst limiti 1 milyon TL kredilendirmenin 300 bin TL'lik faizi biz karşılayacağız. Geri ödeme işlemi ise ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay vadeli yapılabilecek" dedi.

ANTALYA'DA 41 KOBİ'YE DESTEK

Programa başvuru yaptırmak isteyenlerin kayıtlarının 4 Haziran'da başladığını, 1 Ağustos itibariyle son bulduğunu aktaran İl Müdürü Mısırlı, 2- 13 Ağustos tarihlerinde KOSGEB Müdürlüğü'nce inceleme, onay ve revizyon talebinin yapıldığını, 14- 24 Ağustos arasında da işletmelerin düzeltme ve revizyonuyla sisteme giriş yapacaklarını aktardı.

Başvurusunu tamamlayamayan işletmelerin başvurularının da bu dönemde alınacağını kaydeden Müdür Mısırlı, KOSGEB Müdürlüğü'nün nihai onayının ise 25 Ağustos ile 3 Eylül arasında yapılacağını söyledi. Mısırlı, Antalya'da 41 KOBİ'nin bu programdan yararlanacağını da belirtti.

'İNANARAK YOLUNUZA DEVAM EDİN'

Devlet bankalarından kredi anlaşmaları olduğunu söyleyen Mısırlı, artan kredi ve dövizin girişimcilerin ve KOBİ'lerin kararını değiştirmemesini, bu ülkenin gücü sayesinde kısa sürede atlatılacağını söyledi. Mısırlı, "İşletmelerimizden arzumuz şu; inanarak yollarına devam etsinler. Yatırım ve üretim noktasında akıllarında soru işareti kalmasın. Döviz kurlarına aldanmayın KOSGEB olarak her zaman yanınızdayız. Kendimizi geliştirerek yeni dünya pazarına kapılarımızı açarak yerli üretimle güçleneceğiz" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa