bursa escort AESOB'tan dolar çağrısı
Reklamı Geç
Advert
Advert

AESOB'tan dolar çağrısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ekonomiye destek için dolarla olan kira anlaşmalarının Türk Lirası'na çevrilesi çağrısında bulundu.

AESOB'tan dolar çağrısı
AESOB'tan dolar çağrısı Kemer Gözcü
Bu içerik 501 kez okundu.
Advert

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Türkiye ekonomisine yönelik gerçekleştirilen yıpratma çabalarının sonuçsuz kalacağını söyledi. Ahilik kültürünü şiar edinmiş esnaf ve sanatkarlar olarak her zaman devletin ve milletin yanında yer alacaklarını kaydeden Başkan Dere, "Bayrağımızın inmemesi, vatanımızın bölünmemesi için elimizden ne geliyorsa yaptık ve bundan sonra da yapacağız. Ülkemize, birlik ve beraberliğimize karşı gerçekleştirilen ekonomik yıpratma çabalarının farkındayız. Esnaf ve sanatkarlar olarak bugün de üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece, Türk ekonomisi ve Türk Lirası güven vermeye devam edecektir" dedi.

'BAĞIMSIZLIĞIMIZDAN TAVİZ VERMEDİK, VERMEYİZ'

Adlıhan Dere, Türkiye'nin bağımsızlığına vurgu yaparak, "100 yıl önce olduğu gibi bugün de bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Antalya esnaf ve sanatkarları olarak Devletimizin, Milletimizin, Cumhurbaşkanımızın yanındayız" dedi.

Ekonomik verileri göz önünde bulundurulduğunda Türkiye'ye yönelik farklı hedefler olduğunu görüldüğüne işaret eden Adlıhan Dere, "Özellikle dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar bu durumun kanıtı niteliğindedir. Tabi bu ani artışlar esnaf ve sanatkarlarımızı da zor duruma sokuyor. Ancak bu durumun da üstesinden gelmek yine bizim elimizde. Bu süreçte yerli ve milli ürünlere yönelmek, ekonomik faaliyetlerimizi Türk Lirası üzerinden gerçekleştirmeye devam etmek, spekülatif haberlere itibar etmemek, panik havasına kapılmadan olağan yaşantımıza devam etmek hepimize yarar sağlayacaktır" diye konuştu.

DOLARLA KİRA ANLAŞMASI

"İthal ürünler yerine yerli ve milli ürünlere yönelmek, üretim ve ihracata ağırlık vermek bu sürecin doğru yönetilmesinde oldukça önemli" diyen Başkan Dere, şunları kaydetti:

"Ayrıca döviz üzerinden kar elde ettiğini sananlar da büyük bir yanılgı içindedir. Ülke ekonomisi kötü bir sürece girerse döviz üzerinden elde edilen üç beş kuruş hiç kimseye fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle bir kez daha Türk Lirasına güvenilmesini ve tüm işlemlerin milli paramız üzerinden yapılmasını öneriyorum. Burada mülk sahiplerine de büyük bir görev düşüyor. Özellikle turizm bölgeleri başta olmak üzere dolar üzerinden kira anlaşması yapılan işyerleri sahiplerinin ve esnafımızın ortak bir noktada buluşarak kira anlaşmalarını Türk Lirası üzerinden yeniden düzenlemeleri gerekli. Aksi takdirde esnafımız dolar bazında olan kirasını ödeyemeyecek. Bu durum ise hiç kimseye bir fayda sağlamayacak. Dolayısıyla hiç kimse günübirlik fırsatçılık peşinde koşmamalı. Birlik ve beraberlik içinde bu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkmalıyız."

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X