bursa escort Antik kentte arya sesleri
Advert

Antik kentte arya sesleri

Kaş'ta, Patara Antik Kenti kazılarının 30'uncu yıl dönümü ve meteor yağmuru dolayısıyla düzenlenen gecede, tarihi Likya Birliği Meclis binasında arya sesleri yükseldi.

Antik kentte arya sesleri
Antik kentte arya sesleri Kemer Gözcü
Bu içerik 428 kez okundu.
Advert

Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi, Patara Antik Kenti Kazı Başkanlığı ve Kalkan Kültürevi işbirliğiyle Patara Antik Kenti kazılarının 30'uncu yıl dönümü dolayısıyla Likya Birliği Meclisi Binasında düzenlenen geceye, Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, daire amirleri, yerli ve yabancı turistler ve vatandaşlar katıldı. Kalkan Kültürevi yöneticisi Fatoş Bakır Yüksel'in sunumuyla düzenlenen gecede, turistler için İngilizce ve İtalyanca çeviri yapıldı.

Gecede ilk olarak meteor yağmuru hakkında bilgi verildi. Ardından Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı ve Patara Antik Kenti Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Patara Antik Kenti ve Likya Birliği hakkında kısa bilgiler verdi.

Ardından Alev Türkan Özcan'ın piyanosu eşliğinde İtalyan tenor Livio Angelisanti sahneye çıktı. İtalyan sanatçı konserinde Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Poplo Sorozabal ve Gioacchino Rossini'nin operalarından aryalar seslendirdi. Granada, Santa Lucia, O Sole Mio, Givi ve Torna a Surriento'dan popüler besteler okudu. Piyano sanatçısı Alev Türkan Özcan da piyano için yazılmış parçalar seslendirdi. Konserin ardından Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti. 

Gece katılımcıların meteor yağmuru izlenmesiyle sona erdi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa