bursa escort Başkan Türel'den Elmalı çıkartması
Advert

Başkan Türel'den Elmalı çıkartması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da oldukça yoğun ve hareketli bir gün geçirdi. Önce Elmalı Pazarı ziyareti ile esnafla kucaklaşan Başkan Türel, sonrasında Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’ni hizmete açtı. Açılışın ardından ise sel felaketinde zarar gören Elmalı'daki Salur, Yılmazlı ve Karaköy'de vatandaşları ziyaret eden Türel, Antalya dönüşü Elmalı stadyumunda gençlerle çift kale maç yaptı.

Başkan Türel'den Elmalı çıkartması
Başkan Türel'den Elmalı çıkartması Kemer Gözcü
Bu içerik 930 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da oldukça yoğun ve hareketli bir gün geçirdi. Her gittiği ilçede yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Türel, Elmalı’da kültür merkezi açılışı öncesinde esnaf ziyareti yaptı. Elmalı’nın her Pazartesi kurulan Pazar alanını ziyaret eden Başkan Türel esnafla kucaklaştı. Karşılarında Başkan Türel’i gören Elmalı esnafı ve halkı, samimi bir şekilde karşıladıkları Başkan Türel’e yakın ilgi gösterdi.

EL ÖPTÜ, KUCAKLAŞTI

Hem Pazar esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşla el sıkışan, büyüklerinin elini öpen Başkan Türel’e AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve diğer bürokratları da eşlik etti. Keyifli bir Pazar ziyareti yapan Başkan Türel, kendisini yer sofrasına davet eden esnafı da kırmadı. Onların azığını paylaşan Başkan Türel, esnaftan helallik isteyerek ayrıldı.

TÜREL’DEN ELMALI’YA MÜJDELER

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’ya kazandırdığı ‘Elmalı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

‘KİMSENİN BURNU KANAMASIN’

Başkan Türel, törende yaptığı konuşmasına Salur, Yılmazlı ve Karaköy’de yaşanan sel felaketinde zarar gören vatandaşlara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Selin meydana geldiği ilk dakikalardan itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin vatandaşların yanında olmaya gayret gösterdiğini anlatan Başkan Türel, “Bize düşen ne ise elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Evleri hasar gören, zararı olan vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunduk. Eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza eşya temin ettik. Yine fen işleri ve çevre sağlığı ekiplerimizle gerekli çalışmaları yaparak yaralara merhem olduk. 

‘VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK’

Başkan Türel, konuşmasında ‘Halk Eğitim Merkezi’ binasını yenileyerek Elmalı’ya bir kültür merkezi kazandırma sözü verdiğini hatırlatarak, “Allah’a şükrediyorum bugüne kadar vatandaşlara ne söz verdiysek tek tek yerine getirme şansını buluyoruz. İşte bugün de Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’mizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Aslında merkezimiz hizmete girdi. Vatandaşlarımız buradan istifade etmeye başladı. Açılışını yapmaya ancak vakit bulduk. Bu kültür merkezimizde yok yok. 1985’ten beri maalesef yılan hikâyesine dönen adeta sürüncemede kalmış bir proje. Ve şimdi kapalı yüzme havuzumuz var. Geçmişte Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tamamlanan Sayın Atilla Koç’un da burada kulaklarını çınlatalım. Minnetle yad edelim. Emekleri için de kendisine teşekkür edelim. Sağ olsun onların da talimatları ile bu tesisi tamamladık ama bir tesisi tamamlamak yetmiyor. O tesisi en verimli şekilde çalıştırmak da gerekiyor.  Böylelikle biz Büyükşehir Belediyesi olarak Kültür Turizm Bakanlığı’ndan bu binanın devrini aldık yanına yüzme havuzumuzu yaptık. Şimdi yüzme havuzumuz hanım kardeşlerimize gündüz saatlerinde, erkeklere de akşam saatlerinde hizmet veriyor” dedi.  

OTOGAR İHALESİ 25 EYLÜL’DE

Elmalı Otogarı’nın 25 Eylül’de ihalesinin yapılacağını müjdeleyen Başkan Türel, en kısa zamanda yer teslimi yaparak inşaatını tamamlamayı planladıklarını söyledi.  

“Türkiye’de bir ilçede asfalt plenti tesisi kuran tek büyükşehir 2014 senesinde Antalya Büyükşehir Belediyesiydi” hatırlatmasını yapan Başkan Türel, “Elmalı artık Demre’ye Kaş’a kadar asfalt ihtiyacımızı karşılayabiliyor. Elmalı bizim için fevkalade önemli bir ilçemiz” dedi. Başkan Türel, konuşmasında bir müjde verdi: “Birçok ilçemizde başarıyla uyguladığımız engelsiz ulaşım aracımızı şimdi Elmalıya da kazandırıyoruz. Ve inşallah kısa sürede ihalesini tamamlayıp Elmalı’daki engelli kardeşlerimizi bu merkeze daha rahatlıkta taşıyacağız. Bütün bunları bir olduğumuz için yapıyoruz” dedi.

SPOR YAPTI

Başkan Türel, konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte kültür merkezini hizmete açtı. Daha sonra kültür merkezini gezen Başkan Türel, spor salonunda spor yaptı. Yüzme dersi, ASMEK kursu, kuaför salonunu, müzik odasını ziyaret eden Başkan Türel, çocuklarla fotoğraf çektirdi şarkı söyledi ve kültür merkezinin hayırlı olmasını diledi.

GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ 

Menderes Türel, açılışın ardından geçen Elmalı Kaymakamlığı’na vekâlet eden Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile birlikte ilk olarak Salur mahallesini ziyaret etti. Başkan Türel, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

“KÖTÜ GÜNDE DE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

Selin meydana geldiği ilk anlardan itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bütün imkânlarını seferber ettiğini söyleyen Başkan Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da konuyu yakından takip ettiğini söyledi. Türel, hafta sonu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de bölgede inceleme yaptığına dikkat çekerek “Biz de elimizden geldiği kadar yaralarınızı sarmaya çalışıyoruz. Biz iyi gün dostu olmaktan çok kötü gün dostuyuz. Kötü günde de vatandaşımızın yanında olacağız. Bizim yapabileceğimiz bir şey varsa emrinizdeyiz. Ne gerekiyorsa söyleyin. İhtiyacınız ne varsa haberimiz olsun. Ertesi gün zaten bütün imkânlarımızı seferber ettik. Bütün arkadaşlarımız seferber oldu. Ümit Başkanımız zaten her an burada” dedi. 

“GEREKLİ ÖNLEMLER ALINIYOR”

Devlet Su İşleri’nin bir daha bu tür olaylar yaşanmaması için önlemlerini aldığını ve çalışmalara başladığını söyleyen Başkan Türel, “Allah beterinden saklasın. Beterin beteri var buna da şükredelim. Cana gelmedi. Mala gelen zarar telafi edilir. Biz de telafi etmek için gece gündüz çalışacağız. Vatandaş, devlet, millet el ele oldu mu üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmaz. Devlet de çalışıyor, vatandaş da” diye konuştu. 

AKROSTİŞ ŞİİR İLE TEŞEKKÜR

Başkan Türel Salur’un ardından Yılmazlı ve Karaköy’ü de ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Karaköy’de Gürsel Sönmez isimli vatandaş Başkan Türel’e kendi yazdığı akrostiş şiiri hediye etti. Sönmez Başkan Türel için yazdığı şiirinde şu dizlere yer verdi; 

Memleketi için başkan olan

Emin adımlarla yol alan, 

Neyi neden yaptığını bilen

Dertlere sorunlara çare bulan

Emeliyle azmiyle hedefe varan, 

Rotasında tam gaz ilerleyen, 

Eksiklikleri aksaklıkları tamamlayan, 

Sevgiyi saygıyı bilen başkanım. 

 

Tam kadro ediyor yola devam, 

Üzülmek yok kaderle geliyor gelen, 

Rüzgarı, fırtınayı, boranı bilen,

Eskileri atıp yeni projelerle gelen,

Liderlerin lideridir başkanım.

 

GENÇLERLE MAÇ YAPTI

Başkan Türel, Salur, Yılmazlı ve Karaköy ziyaretinin ardından Antalya dönüşü Elmalı stadyumunda maç yapan gençleri görünce kayıtsız kalmadı. Başkan Türel Elmalı Belediyesi sporcuları ile önce fotoğraf çektirdi. Ardından gençlerin maç yapalım teklifini geri çevirmeyen Başkan Türel, kısa sürede olsa çocukluğuna döndü.  Başkan Türel, gençlerle çift kale maç yaptı.  Spor tutkusunun yanı sıra futbola olan aşkı Antalyaspor sevdalısı olan Başkan Türel, gençlerle günün yorgunluğunu attı. Karşı takımın gol atması ile sona eren maçı dostluk kazandı. Gençlerin Antalya sevdalısı olduğunu gören Başkan Türel takım kaptanına imzalı top hediye etti. 

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa