bursa escort Ödenek bekliyor
Advert

Ödenek bekliyor

Kemer’de 15 Temmuz sonrası FETÖ/PYD soruşturması kapsamında el konularak kapatılan eski Özel Toros Güven Koleji’nin Adalet Bakanlığı’ndan tekrar Milli Eğitim Bakanlığı’na devri sonrası hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hem de ortaokul olarak hizmet verecek. Bölge halkının da açılmasını beklediği bina için ödeneğin henüz çıkmadığı bildirildi.

Ödenek bekliyor
Ödenek bekliyor Kemer Gözcü
Bu içerik 1526 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’e bağlı Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan eski Özel Toros Güven Koleji olarak işletilen okul 15 Temmuz sonrası FETÖ/PYD soruşturması kapsamında el konularak kapatıldı. Önce Adalet Bakanlığı’na devredilerek Adliye olması yönünde karar alınan bina için Ak Partili milletvekilleri ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta’nın girişimleri ile bölge halkının da isteği doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’na devri gerçekleştirilerek tekrar okul olarak hizmet vermesi planlandı. 

Eski AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, eski Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Ocak ayında binada incelemelerde bulunmuştu. İncelemenin ardından açıklama yapan Milletvekili Enç; “Millete hizmet etmek amacıyla alınan yerlerden bir tanesi. Adalet Bakanımızın da çok büyük desteği ile burasının Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine verilmesi konusunda bir karar oluştu ve netleşti. TUREM binasından çıkacak olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün buraya getirilmesi ve artı buranın ortaokul olarak hizmet vermeye başlamasını öngörüyoruz. Kararımız da net burası hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem de ortaokul olarak iki kademeli hizmet verecek” demişti.

ÖDENEK BEKLENİYOR

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer’deki okullarda çok büyük sıkıntı yaşandığını ve bölge halkının da isteği üzerine binanın tekrar okul olarak tahsis edilmesi için girişimde bulunduklarını ve binanın tekrar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet vermesini sağladıklarını söyledi. Minta yaptığı açıklama, “Bildiğiniz gibi burası 15 Temmuz sonrası el konularak kapatılmıştı. İlk önce Adliye Binası olması yönünde karar alındı. Ancak halkımızın isteği ve okullardaki sıkıntıları da göz önüne alarak buranın Adalet Bakanlığı’ndan tekrar Milli Eğitim Bakanlığımıza devri konusunda milletvekillerimiz ile girişimlerde bulunduk ve devrini gerçekleştirdik. Binamızda ortaokulun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de hizmet verecek. Tadilat yapılarak bu yılki eğitim ve öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyoruz. Ancak şu an bina için ödenek bekliyoruz. Ödeneğin çıkması için de görüşmelerimiz ve takibimiz sürüyor. En kısa sürede ödeneğin çıkartılmasını sağlayarak, binamızı Eylül ayında başlayacak olan eğitim ve öğretim yılında inşallah açmayı planlıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa