bursa escort Başkan Gül tasarruf yapıyormuş?
Advert

Başkan Gül tasarruf yapıyormuş?

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün tasarruf açıklamasının ardından Gül’e sosyal medyada üzerinden tepki yağdı.

Başkan Gül tasarruf yapıyormuş?
Başkan Gül tasarruf yapıyormuş? Kemer Gözcü
Bu içerik 2230 kez okundu.
Advert

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kamuda tasarruf tedbirlerini almaya başladıklarını açıklamasının ardından, Kemer Belediye Başkanına belediye tarafından kiralanan makam aracını iade ederek, yerine parasını cebinden ödeyip otomobil satın aldığını söyleyen Başkan Gül, otomobilin mazot parasını da kendisinin karşılayacağını söyledi. 

Bakan Albayrak'ın tasarruf tedbirlerine başladığını aktaran Başkan Gül, "Ülkemizin de buna ihtiyacı vardı. Bakan Bey ilk tasarruf tedbirlerini de belediyelerden başlattı. Ben de örnek olmak üzere, bunu başlattım. Kendim aracımı satın aldım. Yakıtını kendim koyuyorum. Sadece belediyenin şoförleri arabamda çalışıyor ki doğal olarak öyle olması lazım. Bunun Türkiye'ye örnek olması lazım" dedi. 

Şimdi de daire müdürlerimiz saat 17.00'den sonra makam araçlarını hiç kullanmayacak. Başkan yardımcılarımız da kullanmayacak" dedi.

TASARUF YAPIYORMUŞ 

200 araç parkı olan Kemer Belediyesi’nin 2 tanede resmi Makam aracı var. Peki bunlara kimler biniyor? Başkanın 2 resmi makam aracı Mustafa Gül’ün Eşi Neşe Gül tarafından kullanıldığını ve bu konuda Kemer halkından büyük tepki almıştı. Halada bu araçları kullanmaktalar. 13 adet Müdür’ün 7 tanesine Makam otosu var. Ayrıca da Beldibi Mahalle sorumlusunun 1 adet araç, 1 adet Göynük sorumlusuna 1 Adette Tekirova Mahalle sorumlusuna tahsis edilen araçlar varken Bu Kemer halkına yalan söylemek değil mi? ne tasarrufu Kemer belediyesi borç batağında iken yapılan hesapsız harcamalar zaman zaman belediye meclisinde gündeme geldiğinde özellikle Başkan Gül Ak partili belediye meclis üyeleri tarafından kiralanan araçlar ve kullanılan akaryakıt harcamalarıyla ilgili soru önergelerine sert ifadelerle soruları yok sayarak ret etmişti. 

Ak parti meclis üyelerinin soru önergesinin içinde sorulan başkan Gül’ün eşi Neşe Gül’ün kullandığı araç içinde Başkan Gül’ün ifadesi ise o benim eşimdir eşim olması münasebetiyle başkan eşi olarak hakkıdır diyen Gül bugüne kadar hesapsız harcamaları değil mi belediyeyi borç batağına sürükleyen?

Yaptığı açıklamada saat 17:00’den sonra hiçbir resmi araç kullanılmayacak ifadesini takipçisi olacağız bakalım önümüzdeki süreçte bahsedilen tasarruf tedbirleri devam edecek mi? 

SOSYAL MEDYADAN TEKPİ YAĞDI

Başkan Mustafa Gül’ün açıklamalarının ardından sosyal medya üzerinden Gül’e tepki yağdı. O paylaşımlardan bazıları:

Yunus Nergiz: “Tribüne oynamak zorundanmışsın ey zat. Zerre samimi olsan 7.5 milyonu temsil ağırlamaya, 8,1 milyonu kültüre, 35 milyonu dış kaynaklar adı altında (nereye gittiği meçhul) paraları çarçur etmezdin.Şimdi kalkmış bir günlük aile masrafını sözde tasarruf ediyor havası verip bizi aldatıyorsun öylemi? bizde yedik! Sen önce Kemer halkına seçimden önce verdiğin sözleri, yapacağını vaat ettiğin projelerden haber ver. Artık tribüne oynama ve de topu taça atma sahada kalamıyorsan iki satır yazı ile kendini de Kemer’'i de kurtar. Ne dersin? bu kıyağımı da unutma.”

Emine Canik: “Araç kira giderleri ve yakıt giderleri soru önergemize cevap vermemiştir. Önergeyi red etmiştir. 9 yıl boyunca sömürücülük yap. Şimdi de takdir toplamaya çalış. 9 yıl boyunca kendisine ve eşine, ailesine tahsis edilmiş araçların ve yakıtların parasını da iade etsin.”

Murat Canik: “Kemer’in tüm kaynaklarını kurut. Kendin ve Çevren süperlüx bir Hayat yaşa. Aldığınız milyonluk jeepleri internet ortamında paylaş. Temsili ağırlama bütçesini geçirmek için aleni bir şekilde Göynük’e kurban almaya gideceğini sosyal medya ortamında Vatandaş ile adeta dalga geçerek yaz. 9 yılda Kemer’in yıllık takribi 100 milyonluk bütçesini, yani 9 yılda eder 900 milyon TL fütursuzca harca. Üstüne kredi çek. Taahhüt ettiğin hiçbir projeyi gerçekleştirme. Her Parti’ye göz kırptığın gibi Devlet Başkanımıza şirin gözükmek için, ‘Efendim tasarruf edeceğim’ algısı yarat. Bence bir an önce Danışmanlarını değiştirmesi gerekir, artık bu basit ve ilkel siyasi tarz utanılacak boyuta gelmiş. Şov uğruna her şey mubah.

Başkanımız madem o kadar duyarlı idi. Seçildiği günden itibaren niye Makam Araçları kullandı? Biri de çıkar bunu sorar. Her ne kadar siyasi rakipleri sormaz ise.. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa