bursa escort MHP'li Başkan, afet bölgesinde
Advert

MHP'li Başkan, afet bölgesinde

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, sel felaketi sonrasında Elmalı Salur Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

MHP'li Başkan, afet bölgesinde
MHP'li Başkan, afet bölgesinde Kemer Gözcü
Bu içerik 436 kez okundu.
Advert

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, sel felaketi sonrasında Elmalı Salur Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Yoğun yağış nedeniyle oluşan sel felaketi sonrasında tarım alanlarındaki durumu yerinde inceleyen Başkan, tarım sigortaları konusunda çalışmaların yapılacağını ve çiftçilerin bu tip felaketlerden en az zararla çıkmasını sağlanacağını söyledi. Aynı zamanda ziraat mühendisi olan Abdurrahman Başkan, seralarda ve tarım alanlarında felaketlere karşı alınabilecek önlemler ve tarım sigortası konusunda çiftçilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Salur'un coğrafi konum itibari ile ağaçlık alanının az olduğunu ve yalçın kayalıklar ile çevrili olduğunu ifade eden Başkan, “Sel felaketlerinin yaşanmaması için suyun tahliye edilmesi için bir sistemin yapılması gerekiyor" dedi. Çiftçilerle tek tek konuşan ve dertlerini dinleyen Başkan, seraların durumuna çok üzüldüğünü belirterek, “Ben de ziraat mühendisiyim. Bu ürünlerin nasıl yetiştirildiğini iyi bilirim" diye konuştu.

'MECLİSTE GİRİŞİMDE BULUNACAĞIM'

Teknik anlamda yapılabilecek yeniliklerle bu tip su baskınlarının önlenebileceği konusunda bilgi veren Başkan, çiftçilerin doğal felaketlerden en az zarar ile çıkmasını sağlayacak önlemlerin alınmasının elzem olduğunu söyledi. Başkan, seralarda yaptığı incelemelerde, tarım sigortasının önemine değindi ve “Tarım sigortaları konusunda bir çözüm getireceğiz ve Meclis'te girişimde bulunacağım" dedi. (Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa