bursa escort ‘Kimse boşuna kendini parçalamasın’
Advert

‘Kimse boşuna kendini parçalamasın’

AK Parti Kemer Ağustos ayı genişletilmiş ilçe danışma meclisi AK Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, Milletvekili Kemal Çelik ve AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş’ın katılımıyla gerçekleşti. Partilileri kendi içlerinde bir mücadele içine sokmama konusunda uyaran AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Kimse aday oldu diye belediye başkanı olmuyor. Her yerden aday olabilir, önemli olan halkta karşılığı olması. Kimse boşuna kendini parçalamasın. Bir tek hedefimiz var o da seçimi kazanmak” dedi.

‘Kimse boşuna kendini parçalamasın’
‘Kimse boşuna kendini parçalamasın’ Kemer Gözcü
Bu içerik 1502 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN – Şüheda DAYANTÜRK

AK Parti Kemer Ağustos ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Meclis Toplantısı, Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, Milletvekili Kemal Çelik ve AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. 

MİNTA: ZORLU VİRAJI DÖNDÜK

Teşkilat olarak Kemer’e vizyon kazandıracak projeler için yola çıktıklarını aktaran AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Bakan ve milletvekillilerimizin desteği ile Kemer adına ciddi kazanımlarımız oldu. Bize göre en önemlisi Kemer için bir vizyondu. Şu an içinde bulunduğumuz bina Eylül ayında Denizcilik Fakültesi olarak hizmete başlayacak. En önemli hedeflerimizden bir tanesiydi ve daha bunun gibi birçok projeyi hayata geçirme noktasına getirdik. Kemer’in hali ortada, kaymakamlık ve adliye binamız yok. Bunların hepsi için yer tahsisi yapıldı ve artık ihale aşamasına geldi. Tabi bu projeler için uğraşırken 24 Haziran’da liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile bir erken seçim safhasına girdik. Bizim amacımız zaten her an seçim olacakmış gibi teşkilatımızı dimdik ayakta tutmaktı. Hemen seçim koordinasyon birliğimizi oluşturduk ve meydanlara indik. Gece gündüz demeden sokaklarda partimizi Kemer’de birinci yapmak için mücadele ettik ve Allah’ın izniyle sizlerin gayretleriyle halkımızın desteği ile ülkemizi bu zor virajda partimizi birinci parti yaptık. Genel başkanımız Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci defa koltuğa oturtarak yeni Türkiye’nin de ilk başkanı yaparak bu zorlu virajı döndük” dedi.

‘ÇALIŞMALARIMIZ MEYVESİNİ VERMEYE BAŞLADI’

Siyasette her an herşeyin olabileceğini ifade eden Minta, “Seçimler bitmez. Şimdi önümüzde yerel seçimler var ve seçim tarihi 30 Mart 2019, ama siyasette her an her bir şey olabilir. Ancak hangi tarihte olursa olsun ilçe teşkilatı olarak biz her an seçime hazırız. Hepimiz Kemer’de yaşıyoruz ve Kemer’in hali ortada. Böyle kötü bir gidişe dur diyecek olan Kemer halkının önüne de en iyi seçeneği koyacak Ak Parti olarak bizleriz. Geldiğimizden beri söylüyoruz artık bu seçimin Kemer için kötü bir şekilde sonuçlandırılma sonucu yok. Şartlar ne olursa olsun yerel seçimlerde Kemer’i Ak Parti olarak alacağız. Ya kazanacağız ya kazanacağız başka bir seçenek yok. Zaten genel seçimde de halkımızın arasında gezerken bunun işaretlerini aldık. Biz Kemer’e yıllardır kazandırılamayan hizmetleri kazandırırken halkımıza da bir şey açıklamaya çalıştım; ‘Kemer ancak Ak Partili belediye ile yönetilirse hizmet alır’ diye ve şu an bakıyorum bu çalışmalarımız meyvesini vermeye başladı. Kemer’e Ak Parti iktidarının gelme zamanı geldi diyorum. Zaten bütün çabamızda bu yöndeydi. Bunu halkımızın zihnine yerleştirmeye başladık ve inşallah bundan sonra yine birlik beraberlik içerisinde gayretle bu genel seçimlerde kazanmış olduğumuz başarıyı yerel anlamda da hep beraber ortaya koyacağız” diye konuştu.

‘BAŞKA KEMER YOK’

Teşkilat olarak Kemer’de vatandaşlara maddi manevi her türlü desteği verdiklerini belirten İsmail Selami Minta, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu an ilçe teşkilatı olarak Kemer Belediyesi’ni kazanmak için uğraşıyoruz. Karşımızda hizmet anlamında hiçbir şey olmasa da öyle ya da böyle belediyeyle mücadele ediyoruz. İlçe teşkilatı olarak hastasından yaşlısına her kim olursa olsun hizmete ihtiyacı olan kim varsa geldiğimiz günden bugüne onların yanındayız ve çoluğumuzun rızkından ayırarak maddi manevi her türlü desteği veriyoruz. Neden veriyoruz? Kemer için veriyoruz. Çünkü bizler Kemer’de yaşıyoruz ve sonuç olarak başka Kemer yok, başka gidebilecek bir yerimiz yok. Mutlu bir şekilde Kemer’de yaşamak için artık Kemer Belediyesi’ni hizmet üretebilecek olan Ak partili kadrolara teslim etmek mecburiyetindeyiz. Bunu çocuklarımızın geleceği için bu mecburiyeti üzerimizde hissediyoruz. Bunu inşallah hep beraber başaracağız.”

‘ZEVKLE YAPIYORUZ. ÇÜNKÜ İNANIYORUZ’

Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak birçok konuda belediyenin önünde olduklarının altını çizen Minta, “Ak Parti olarak hizmette Kemer Belediyesi’ni geçiyoruz. Belediye yol yaptıramıyor, biz özel sektöre yaptırıp birçok yerin yolunu açtırdık. Niye yapıyoruz bunları? halkımıza artık hizmetin Kemer’e Ak Parti ile geleceğini inandırmak için ve halkımız da buna inandı. Uluslararası bir enduro yarışımız var ve yıllardır Kemer Belediyesi’ndeydi. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan rica ettik ve sağ olunsun oda bizi kırmadı, geçen yıl Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yaptık. Bu yıl inşallah ikincisini yapacağız. Bunlar kolay şeyler değil. Kemerspor’da inanın yıllardır yönetim kurulunda bulunan üye arkadaşlarımla beraber cebimizden çoluğumuzun çocuğumuzun rızkından ayırarak harcama yapıyoruz. Niye harcıyoruz bunu? Kemer Belediyesi mücadelesi için. Peki bu mücadeleyi niye yapıyoruz? Kemer’de belediyeyi Ak Partili kadrolara teslim etmek için. Tabi biz bunu zevkle yapıyoruz. Çünkü inanıyoruz” dedi.

‘KİMSE BOŞUNA KENDİNİ PARÇALAMASIN’

Partilileri kendi içlerinde bir mücadele içine sokmama konusunda uyaran AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Biz bu mücadeleleri belediyeye ve rakiplere karşı yaparken lütfen bizleri kendi içimizde bir mücadele içine sokmayın. Bunu özellikle istirham ediyorum sokmayalım. Biz başından beri söylediğimiz bir şey var; ‘isim bizim için hiç önemli değil, halkımızın önüne en iyi aday arkadaşımızı koyacağız’ diye söz verdik ve hala bu noktadayız. Çünkü seçim halkla kazanılıyor ve halk oy verirse kazanılacak. Kimse aday oldu diye belediye başkanı olmuyor. Her yerden aday olabilir, önemli olan halkta karşılığı olması. Biz başından beri söylüyoruz halkta karşılığı olan bir arkadaşımızı bu milletin karşısına çıkarıp 30 Mart 2019’da Kemer’i Ak Partili kadrolara teslim etmek için elimizden ne gelirse yapacağız. Bunda kararlıyız ve bu kararımızdan hiçbir şey bizleri döndüremez. Kim ne söylerse söylesin 30 Mart 2019 tarihine kadar ilçe başkanı olarak ben ve yönetimdeki arkadaşlarım kulaklarınıza dikkat edin. Boşuna kimse kendini parçalamasın. Bir tek hedefimiz var o da seçimi kazanmak. Seçimi kazandıktan sonra hala söyleyecek bir şeyiniz varsa o zaman söylesin. O zaman rahat rahat dinleriz. Ama önce seçimi kazanacağız. Bunun için biz ilçe teşkilatı olarak seçime hazırlanmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yarın cumhurbaşkanımız çıksa şu tarihte seçim olacak dese, hiçbir tereddütlümüz yok. Biz her şeyimizle dört dörtlük seçime hazırız. Bunun için hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Artık Kemer’de seçim kaybetme gibi bir lüksümüz yok. Bunu hepimiz kafamıza önce yerleştireceğiz, ondan sonra da Kemer halkını inandıracağız. Zaten halkımız inanmaya başladı. Yeter ki biz inanalım ve bir arada olalım gerisi çok kolay” diye konuştu.

TAŞ: ANTALYA ÇOK ŞANSLI

Antalya’nın yeni kabine ve sahip olduğu belediyeler ile birlikte çok şanslı bir şehir olduğunu belirten AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş konuşmasında şunları dile getirdi “Antalya olarak çok şanslı bir şehiriz. Bugün Antalya’da 19 ilçe belediyemizin 12’sine sahibiz. Bunun yanında Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bizde. Son seçimde Antalya’mızdan 6 milletvekili çıkardık. Bizim bir sıkıntımız olduğunda, bizimle dertlenen Antalya için gecesine gündüzüne katan birbirinden kıymetli milletvekillerine sahibiz. Bu dönem Antalya için farklı bir durumda söz konusu oldu. Yeni yönetimin yeni kabinesinde beklediğimiz Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte bizi Antalya olarak Antalya turizmi olarak daha da güçlendirecek Kültür ve Turizm bakanlığına Sayın Mehmet Nuri Ersoy getirildi. Bu durum Antalya’mız için çok büyük bir şans. Antalya’mızın şimdi beş milletvekili iki bakanı ve birde büyükşehir belediye başkanı var. Bu tablonun oluşması tabi ki büyük bir çalışmanın, emeğin ve birliğin eseridir. Antalya’da yüzde 21 ile başlayan oy oranlarımız bugün yüzde 36’lara geldi. Partimiz ilk kurulduğu yıllarda kimse partimize gelmek, yaklaşmak ve yönetici olmak istemiyordu. İmkanlarımız yoktu hamdolsun şu anki geldiğimiz noktada bizim teşkilatlarımız çok güçlü. İlçe teşkilatlarımız, mahalle teşkilatlarımız çok güçlü. Biz daha önce yönetilen bir ülkeydik artık bu güçlü kadrolarla birlikte kendi kendini yöneten, kendi liderini seçen çok güçlü bir ülkeyiz. Türkiye artık dışardan müdahalelerle yönetilecek bir ülke değildir. Biz ak kadrolar olarak kuruluşumuzda genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yaşatılan sıkıntıları, engellemeleri unutmadan, bu günlerin kıymetini bilerek partimiz için ülkemiz için canla başla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Kemer ilçemizin yıllardır kanayan bir yarası haline gelen kötü yerel yönetim anlayışından kurtarmamız gerekmektedir. Büyükşehir yasası olmasa, Büyükşehir Belediyemizin, Menderes Türel Başkanımızın çalışmaları olmasa bugün Kemer ilçemiz çok daha kötü bir durumda olacaktı. Kent merkezindeki binlerce turistin akın ettiği caddeler bugün büyükşehir belediyemizin çalışmalarıyla ayaktadır. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde Kemer belediyemizi alarak Kemer’e hızlı bir şekilde yeni yatırımlarla buluşturacağız. 

‘BİZİM VAZİFEMİZ ADAYIMIZIN ARKASIN DURMAK’

Belediye başkanı aday belirleme süreci ile ilgili de teşkilatları uyaran Taş “Bu vesile ile tüm teşkilatlarımıza adaylık süreci ile ilgili hatırlatmada bulunmak istiyorum. Bizim partimizde adaylık belirleme sistemimiz bellidir. Teşkilat temayülü yapılır, kamuoyu yoklaması yapılır biz görüşlerimizi milletvekillerimizle birlikte bildiririz genel merkeze ve son noktada Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adayımız bu kişi der işaret eder ve bizlerde milletvekillerimizle beraber tüm teşkilatlar olarak adayımızın arkasında dururuz. Adayımızı belediye başkanı yapmak için çalışırız bizim vazifemiz budur. Biz her ilçemizde kazanacağımız adayla seçimlere gireceğiz. Antalya’da benim, il teşkilatımızın tek bir hedefi var 12 olan belediye sayımızı nasıl 19 yaparım bunun hedefi var, bunun çalışması var, bizim tek derdimiz bu. Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlarımıza mesajını da unutmamalıyız. Bizler hangi makamda, hangi konumda olursak olalım tevazu sahibi ve mütevazı olacağız. Bu imkânları bize milletimizin sunduğunu unutmayacağız” dedi.

ÇELİK: ARTIK KEMER’İ ALMA ZAMANI

Yeni yönetim sistemiyle ilçelere daha hızlı hizmet sunulacağına konuşmasında yer veren Milletvekili Kemal Çelik” Yeni yönetim sistemiyle devletimizin tüm kademeleri artık çok daha hızlı işleyen bir hale gelmiştir. Bu sistemde yerel hizmetlerden başlayarak artık hizmeti isteyenler alabiliyor. Şimdi artık bir avantajımız daha var Kemer Turizmde bir marka sadece Türkiye markası değil dünya markası. Kemerimizin beklediği hizmetleri yapmak inşallah bizlere nasip olacak, Cumhurbaşkanlığı yeni yönetim sistemine nasip olacak. Hizmeti yapacak olan yine Ak kadrolar olacaktır, bunu Kemerli hemşerilerimiz artık çok iyi anlamışlardır. Artık Kemer’de bir olma zamanı, Kemer’de iktidar olma zamanıdır. Hükümetimiz olarak turizmcilerimizin her zaman arkasında olduk. Ülkemizde yaşanan terör olayları hep turizmi baltalamak, ülkemize gelen turisti korkutmak, turizm gelirlerimizi ortadan kaldırarak ekonomimizi sarsmak için gerçekleşmiştir. 2014’de başlayan bu kanlı eylemlere hükümet olarak hiçbir boyun eğmedik. Hemen turizm için o zorlu süreçte iç turizmi devreye sokarak turizmcimizin, yatırımcımızın ayakta kalmasını sağladık. Şimdi ise Türkiye’nin en büyük geliri turizm den. Turizm bakanımız açıkladı ilk çeyrekte hem turistte hem de gelirde yüzde 31‘lik bir artış olmuştur. Bütün bu artışları devam ettirmemiz, kalkınmamızı sürdürmemiz için ne yapmamız lazım iktidar olmamız lazım iktidar da yerelde başlar. Yerelde iktidar olursak genelde bizimledir. O yüzden Kemer belediyemizi Kemerli hemşerilerimiz için almamız lazım. Kemer’i yeniden ayağa kaldıracak dev projelerle yıldızını parlatacak ak kadrolar olacaktır” şeklinde konuştu.

‘ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN KEMER’İ KAZANACAĞIZ’

“Artık Kemer’e yakışmayan kötü belediyeciliğe dur deme vakti çoktan gelmiştir” diyen Kemal Çelik, “24 Haziran’da liderimiz cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla bir erken seçim safhasına girdik. Her zaman seçimlere hazır olan teşkilatımız seçim kararı açıklanır açıklanmaz hemen çalışmalarımız başladık. Tüm Kadrolarımızla Kemer’de partimizi birinci parti yapmak için il başkanlığımızın koordinasyonuyla başarılı bir seçim çalışması gerçekleştirdik ve Kemer’den Cumhurbaşkanımıza önemli bir destek verdik. Ülkemizin içerisinden geçtiği zor süreçte Kemer olarak üzerimize düşeni yaptık AK Partimizi birinci parti yaptık. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Her zaman seçimlere hazır olan teşkilatımız yerel seçimler içinde önemli bir çalışma içerisinde. Kemer’in yerel yönetim konusunda şu an ki hali ortadadır. Artık Kemer’e yakışmayan kötü belediyeciliğe dur deme vakti çoktan gelmiştir. Kemerli hemşerilerimiz ilçemizin bu kötü gidişatının farkında. Gerçekleştirdiğimiz saha çalışmalarında bunu çok iyi görüyoruz. Artık Kemerli hemşerilerimiz AK belediyeciliğin hizmet anlayışından faydalanmak istiyor. Kemer Belediyemizi AK belediyecilik ile buluşturacak tabi ki Kemerli hemşerilerimizdir fakat bizimde Kemer’e hizmet edecek en iyi adayı belirleyecekte partimizdir. Göreve geldiğimiz günden itibaren söylüyoruz artık yerel seçimlerin Kemer için kötü sonuçlanması gibi bir seçeneği yoktur. Kemer ilçemizin potansiyeline yakışmayan vizyonsuz, projesiz yönetim anlayışına önümüzdeki seçimlerde son vereceğiz. Şartlar ne olursa olsun önümüzdeki seçimleri ya kazanacağız ya kazanacağız. İnşallah biz bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece bir ve diri olduğumuz sürece Kemerli hemşerilerimiz ilçe belediyemizi ak ellere emanet edecektir” dedi.

KÖSE: HERKESİN HALİNİ ANLAYABİLEN BİR ADAM

Teşkilatçılık üzerine konuşan MKYK üyesi Mustafa Köse “Teşkilatçılıkta, siyasette en önemli şey samimiyettir. Biz bu kadrolarda yer aldığımız sürece hem mütevazi olacağız hem de simimi olacağız. Biz teşkilatlar olarak AK Parti davasının nasıl ortaya çıktığını asla unutmayacağız. Bu dava nasıl başladı, nasıl bu noktalara geldi hep hatırımızda tutacağız. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir adam ortaya çıktı. Ne yaptı ben İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyım dedi. Çıktı milyonların önüne o milyonlar Recep Tayyip Erdoğan’a baktılar ve onda çok büyük bir samimiyet gördüler, yani kendilerinden birisi olarak gördüler, bu o kadar önemli bir şey ki gecekonduya gittiği zaman o gece kondu da o fakirin sofrasından sırıtmıyorsa bir adam işte bu nokta çok önemlidir. Esnafa gittiği zaman esnaftan birisi, memurla oturduğu zaman memuru anlayan bir adam, fakirle fakir zenginle zengin herkesin halini anlayabilen ve gönül gözüyle de kendi halini karşısındakine anlatabilen bir adam ve o samimiyet milyonları kucakladı. Peki samimiyet oldu iktidar geldi büyükşehir belediye başkanlığı geldi yeter mi samimiyet yetmiyor ne lazım icraat lazım iş lazım. Biz neden Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından gittik o zaman ki İstanbul’u gördük. Her yer çöp yığınları, günlerce susuz kalan, hava kirliliğinden nefes alınmayan bir şehir. O İstanbul’u aldı çok çalışarak, gayret ederek eski haline yaşanır bir şehir haline getirdi. Bizde Kemer’de bu hizmet aşkıyla çalışıp birliğimizi beraberliğimizi muhafaza edebilirsek Allah’ın izniyle biz Kemer Belediyesi’ni alırız” dedi.

Toplantının sonunda CHP ilçe delegeliğini bırakarak AK Parti’ye üye olan Arif Can ile iki dönem CHP Kemer ilçe yönetim kurulu üyesi olan Ali Can’a Ak Parti rozetlerini MKYK üyesi Mustafa Köse ile il başkanı İbrahim Ethem Taş taktı.    

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa